Legia Warszawa nawiązała współpracę z Binance NFT

Popularny polski klub piłkarski Legia Warszawa nawiązał współpracę z giełdą Binance. Dzięki temu na należącej do giełdy platformie NFT pojawiły się nowe niewymienialne tokeny.

Wypuszczenie tokenów NFT Legii Warszawa jest o tyle wyjątkowe, że drużyna uczci w ten sposób zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 2020/2021.

Piłkarskie tokeny NFT

Informacja o współpracy pojawiła się na polskojęzycznej wersji bloga Binance. Jak poinformowała Katarzyna Wabik (Community i Marketing Manager Binance):

„Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę z Legią Warszawa, która jako pierwszy klub sportowy z Polski emituje swoje NFT”.

Kibice Legii Warszawa zainteresowani tokenami NFT mogą już teraz przystąpić do licytacji cyfrowych przedmiotów. Na początek platforma wypuściła NFT nawiązujące do sześciu zawodników. Są to: Artur Boruc, Mateusz Wieteska, Andre Martins, Filip Mladenović, Rafael Lopes i Tomas Pekhart. Aukcje wystartowały 22 lipca i potrwają przez siedem najbliższych dni. Następnie platforma Binance NFT rozpocznie aukcje kolejnych dzieł.

W celu licytowania NFT należy wejść na https://www.binance.com/pl/nft/market.

Kolejni Polacy na platformie NFT należącej do Binance

Platforma, na której można handlować tokenami NFT, wystartowała 24 czerwca, co opisywaliśmy w artykule Binance NFT Marketplace. Pierwszym Polakiem, który został zaproszony do współpracy, był popularny YouTuber (zobacz: NFT Krzysztofa Gonciarza na Binance). Teraz natomiast platforma niewymienialnych tokenów postawiła na cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie związane ze sportem.

Efektem współpracy Binance z Legią Warszawa jest kolekcja celebrująca tytuł Mistrza Polski (sezon 2020/2021). Każdy z wyemitowanych tokenów NFT dedykowany jest jednemu z jedenastu zawodników klubu, którzy przyczynili się do zdobycia szesnastego tytułu.

Na temat współpracy z popularną giełdą kryptowalut i wyemitowania kolekcji piłkarskich NFT wypowiedział się Paweł Kokosza (Dyrektor Komercyjny Legii Warszawa):

„Poza tradycyjnymi metodami celebrowania tego sukcesu, chcemy też cały czas przygotowywać coś dodatkowego, wychodząc poza utarte schematy. NFT nie tylko ma wartość kolekcjonerską, ale biorąc pod uwagę, że transakcje tokenów NFT różnych na rynkach kryptowalut sięgają bardzo dużych kwot, może być to bardzo interesująca forma inwestycji”.

Źródło grafiki: binance.com.

Komentarze