Użytkownicy zgłaszają kradzież środków z giełdy Coinbase

Na stronie CNBC pojawił się artykuł, który opisuje problemy użytkowników giełdy Coinbase. Wynika z niego, że tysiące osób straciło swoje pieniądze, a niski poziom obsługi klienta utrudnia wyjaśnienie sprawy.

Tego typu artykuł jest o tyle niespodziewany, że od dłuższego czasu to konkurencyjna giełda Binance nieustannie trafia pod lupę regulatorów. Coinbase natomiast postrzegany jest jako droższa (ze względu na wyższe prowizje), ale bezpieczniejsza alternatywa.

Skargi klientów na giełdę Coinbase

Chociaż to użytkownicy giełd kryptowalutowych powinni dołożyć wszelkich niezbędnych starań, aby zabezpieczyć swoje środki, w skargach na Coinbase powtarza się problem słabego kontaktu (lub jego całkowitym brakiem) z działem obsługi klienta.

Co ciekawe jeden z poszkodowanych przyznał, że udało mu się skontaktować z giełdą. Na jego prośbę o zwrócenie skradzionych środków przez giełdę otrzymał jednak informacje, że polisa ubezpieczeniowa firmy nie obejmuje takich sytuacji jak kradzieże z kont klientów.

Czy giełda Coinbase jest bezpieczna?

Niektórzy natomiast od wielu miesięcy wciąż czekają na jakąkolwiek odpowiedź suportu. O ile nie dziwi sytuacja, że złodzieje próbują przejąć kryptowaluty użytkowników giełd, to zastanawia brak sprawnej reakcji ze strony Coinbase. Giełda oraz inne usługi oferowane przez Coinbase wybierane są nie tylko przez klientów indywidualnych, ale również przez największe firmy.

Na początku miesiąca opisywaliśmy, że Deutsche Telekom skorzysta z Coinbase Custody. W ten sposób gigant z branży telekomunikacyjnej postanowił zabezpieczyć swoje kryptowaluty Celo (CELO).

Jak zabezpieczyć konto na giełdzie kryptowalut?

W tym miejscu warto przypomnieć, że Binance ostrzega przed nasilonymi działaniami oszustów, którzy podszywają się pod pracowników giełdy i wydzwaniają do losowych osób. Warto przypominać bliskim i znajomym, żeby ostrożnie podchodzi do tego typu rozmów przychodzących.

Od lat sprawdza się również zasada, aby na giełdach kryptowalutowych przechowywać tylko taką ilość środków, jaka jest potrzebna do zrealizowania transakcji. Często popełnianym błędem jest natomiast traktowanie giełd jak portfeli na kryptowaluty. Dodatkowo należy ustawić silne hasło i skorzystać z weryfikacji dwuetapowej (w formie tokenu sprzętowego lub aplikacji).

Komentarze