Deutsche Telekom skorzysta z Coinbase Custody

Niemieckie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne (a przy tym największy operator w całej UE) Deutsche Telekom skorzysta z usługi Coinbase Custody. W ten sposób chce zabezpieczyć zakupione w kwietniu kryptowaluty Celo (CELO).

Deutsche Telekom zadba o bezpieczeństwo cyfrowych aktywów

Nie wiadomo, ile dokładnie pieniędzy Deutsche Telekom zainwestował w Celo, jednak był to „znaczący zakup”. Dzięki temu największe niemieckie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne stało się pierwszym członkiem Celo Alliance for Prosperity. Na zakupie kryptowaluty się nie skończyło, bo dodatkowo Deutsche Telekom stał się walidatorem zdecentralizowanych finansów mobilnych w sieci Celo. Istotne jest również to, że zakup tej kryptowaluty był pierwszą inwestycją w historii Deutsche Telekom na rynku krypto.

Firma poinformowała, że do przechowywania swoich cyfrowych środków wykorzysta usługę Coinbase Custody. Za podjęciem takiej decyzji przemawiają starannie zaprojektowane protokoły związane z bezpieczeństwem.

Czym wyróżnia się kryptowaluta Celo?

Projekt wystartował już w 2017 roku, ale popularność zyskał dopiero trzy lata później. Jednym z rozwiązań, które wyróżniają Celo na tle innych kryptowalut, jest to, że sieć wykorzystuje numery telefonów użytkowników, które są mapowane na blockchainie. Dzięki temu można łatwiej przesyłać środki, co ma duże znaczenie w krajach rozwijających się. Można więc uznać Celo za kryptowalutę stworzoną z myślą o użytkownikach korzystających z urządzeń mobilnych.

Według informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie Celo misją firmy jest stworzenie systemu finansowego, który zapewni korzystne warunki dla każdego użytkownika.

Co to jest Coinbase Custody?

Uruchomiona w 2018 roku przez giełdę Coinbase usługa Coinbase Custody pozwala przechowywać kryptowaluty w sposób bezpieczny (offline). Rozwiązanie dostępne jest dla przedsiębiorstw oraz inwestorów instytucjonalnych. Co ważne z punktu widzenia takich gigantów jak Deutsche Telekom, Coinbase Custody spełnia wszystkie regulacje.

O usłudze pisaliśmy już trzy lata temu w artykule: Coinbase Custody analizuje ponad 40 kryptowalut, w tym Ripple, Monero i EOS. Od tego czasu wprowadzono wiele nowych rozwiązań i rozszerzono listę obsługiwanych kryptowalut. Według informacji z oficjalnej strony usługi aktualnie obsługiwane są między innymi: BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, SOL, UNI, DOT, LINK, FTT, DAI, XLM, FIL i wiele innych.

Komentarze