Coinbase Custody analizuje ponad 40 kryptowalut, w tym Ripple, Monero i EOS

źródło: pexels.com
2 886

Giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła za pośrednictwem swojego bloga, że ​​jego instytucjonalna usługa „Coinbase Custody”, analizuje ponad 40 kryptowalut, które zamierzają dodać do możliwego przechowywania na swojej platformie, w tym Ripple, MoneroEOS, czy NEO. Ponadto, giełda oświadczyła, iż przeprowadzane są ostateczne testy wsparcia dla Ethereum Classic, które niedługo pojawi się w ofercie Coinbase.

Coinbase Custody to usługa powiernicza dla klientów instytucjonalnych, zoptymalizowana pod kątem przechowywania dużych ilości kryptowalut w bardzo bezpieczny sposób. Jak już wcześniej wspominali, Coinbase Custody prawdopodobnie będzie obsługiwać więcej aktywów niż te dostępne do handlu za pośrednictwem innych produktów firmy Coinbase. Coinbase Custody analizuje dodanie wielu istniejących i przyszłych tokenów, tylko do przechowywania ich w portfelach firmy. Zespół będzie starał się dodać je tak szybko i bezpiecznie, jak to tylko możliwe. W tej chwili firma nie rozważa dodanie ich do możliwego obrotu na platformie, ale również nie wyklucza takiej możliwości w przyszłości.

Coinbase Custody bada obecnie: Tokeny ERC20, Cardano, Zcash, Stellar, XRP, EOS, Monero, VeChain, Tezos, QTUM, Bytecoin, Bitcoin Gold, Decred, Bitshares, ICON, Ontology, Steem, Dogecoin, Siacoin, Wanchain, Nano, Telegram, Filecoin, TaTaTu, Dfinity, Blockstack, Basis, NEO, DASH, NEM, TrustToken, Hedera Hashgraph, Tokencard, Polkadot, Kik.

kryptowaluty
źródło: https://blog.coinbase.com/coinbase-custody-is-exploring-a-range-of-new-assets-e700496844be

Wsparcie kryptowalut na Coinbase i testy Ethereum Classic

Zespół Coinbase ogłosił wczoraj poprzez swojego bloga, iż zespół inżynierów rozpoczął ostateczne testy wsparcia dla Ethereum Classic (ETC) na platformie tradingowej Coinbase. Usługi zostaną uruchomione na platformach Pro i Prime, a dopiero później dla zwykłych klientów Coinbase. Warto przypomnieć, iż giełda oferowała do tej pory tylko 4 kryptowaluty możliwe do obrotu, w tym BitcoinaBitcoin CashLitecoina oraz Ethereum.

„Oczekujemy, że ostateczne testy zostaną zakończone do wtorku 7 sierpnia, kiedy to ogłosimy, że jesteśmy gotowi zaakceptować przelewy przychodzące Ethereum Classic. Zamierzamy najpierw umożliwić transfery przychodzące przez platformy Coinbase Pro i Coinbase Prime przed umożliwieniem handlu, od 24 do 48 godzin” – oświadczył zespół Coinbase

Coinbase i klienci instytucjonalni

Giełda kryptowalut nie przebiera w środkach i zatrudniła grupę byłych dyrektorów z Wall Street, którzy mają pomóc giełdzie na pozyskanie klientów instytucjonalnych oraz funduszów hedgingowych. Ponadto, platforma zyskała nowego klienta, który zarządza kapitałem około 20 miliardów dolarów. Zarząd giełdy ustanowił również komitet ds. działań politycznych, sygnalizując zamiar bezpośredniego wpływu na prawodawstwo w USA.

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase zatrudniła zespół byłych dyrektorów z Wall Street, aby współpracować w przyciąganiu inwestorów instytucjonalnych na rynek walut cyfrowych. Według BusinessInsidera, Coinbase ma już na koncie 20 miliardów dolarów funduszu hedgingowego dla swojej usługi brokerskiej Coinbase Prime.

Co sądzicie o tak prężnym rozwoju Coinbase? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze