Coinbase pozyskuje klientów instytucjonalnych. Jeden z nich operuje 20 miliardami dolarów

źródło: pixabay.com
2 719

W ostatnim czasie ciągle słyszymy o proponowanych zmianach na platformie Coinbase. Giełda kryptowalut nie przebiera w środkach i w tym tygodniu zatrudniła grupę byłych dyrektorów z Wall Street, którzy mają pomóc giełdzie na pozyskanie klientów instytucjonalnych oraz funduszów hedgingowych. Ponadto, platforma zyskała nowego klienta, który zarządza kapitałem około 20 miliardów dolarów. Zarząd giełdy ustanowił również komitet ds. działań politycznych, sygnalizując zamiar bezpośredniego wpływu na prawodawstwo w USA.

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase zatrudniła zespół byłych dyrektorów z Wall Street, aby współpracować w przyciąganiu inwestorów instytucjonalnych na rynek walut cyfrowych. Według BusinessInsidera, Coinbase ma już na koncie 20 miliardów dolarów funduszu hedgingowego dla swojej usługi brokerskiej Coinbase Prime.

Coinbase koncentruje się w ostatnim czasie na dużych funduszach instytucjonalnych, uruchamiając w tym miesiącu usługę depozytową i na początku roku Coinbase Prime, zestaw usług i narzędzi specjalnie zaprojektowanych dla klientów instytucjonalnych. Giełda kryptowalut opisała Coinbase Prime jako „profesjonalną platformę handlową dla klientów instytucjonalnych”. Jak widać, strategia zaczęła przynosić owoce, a pierwszy fundusz hedgingowy zasili platformę o dodatkowe 20 miliardów dolarów.

„Specjalny zespół specjalistów zajmujących się relacjami instytucjonalnymi z siedzibą w Nowym Jorku przeprowadzi Cię przez proces wdrażania, porady dotyczące strategii realizacji i zapewni najlepsze w swojej klasie usługi klienckie i wsparcie”- napisał zespół Coinbase na swojej stronie internetowej

Coinbase i grupa ds. działań politycznych

Coinbase ustanowił w tym tygodniu komitet ds. działań politycznych (PAC), zgodnie z niedawno ujawnionymi dokumentami. Coinbase jest przede wszystkim pierwszą organizacją związaną z kryptowalutami, która stworzyła PAC, chociaż sama giełda przekazała ponad 81 000 dolarów na cele polityczne.

W Stanach Zjednoczonych PAC to organizacja utworzona w celu pozyskania funduszy w imieniu kandydatów ubiegających się o urząd publiczny, reprezentujących interesy organizacji. Grupa spod szyldu Coinbase chce jawnie uczestniczyć w kształtowaniu amerykańskiego prawa dot. kryptowalut.

Coinbase i poprzednie wydarzenia

Giełda ogłosiła tydzień temu, iż planują dodać pięć dodatkowych tokenów na swoją platformę tradingową. Zespół Coinbase oświadczył o uzupełnieniu listy kryptowalut o Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar (XLM), Zcash(ZEC), jak i 0x (ZRX). Giełda zamierza prowadzić dyskusję z lokalnymi bankami i instytucjami finansowymi (m.in. SEC), aby traderzy z jak największej liczby jurysdykcji mogli nimi handlować.

Do tej pory, Coinbase oferował swoim użytkownikiem jedynie cztery kryptowaluty. Są to Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum i w najbliższych miesiącach Ethereum Classic (ETC). Aby móc handlować kryptowalutami na Coinbase, należy zweryfikować swoje konto przy pomocy skanu lub zdjęcia paszportu, prawa jazdy bądź dowodu osobistego. Automatycznie powoduje to, że platforma zna tożsamość swoich użytkowników i jest poważana w środowisku kryptowalut.

Co sądzicie o zmianach na platformie Coinbase? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze