Coinbase zamierza dodać 5 dodatkowych kryptowalut na swoją platformę

źródło: pixabay.com
2 940

Coinbase, największa giełda kryptowalut w USA, ogłosiła w piątek, że planuje dodać pięć dodatkowych tokenów na swoją platformę tradingową. Zespół Coinbase oświadczył, iż planują uzupełnić listę kryptowalut o Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar (XLM), Zcash (ZEC), jak i 0x (ZRX) . Giełda zamierza prowadzić dyskusję z lokalnymi bankami i instytucjami finansowymi (m.in. SEC), aby traderzy z jak największej liczby jurysdykcji mogli nimi handlować.

Na blogu giełdy pojawił się komunikat, w którym napisano, iż wymienione aktywa kryptograficzne będą wymagały dodatkowych prac i nie mogą zagwarantować, że wszystkie tokeny zostaną dodane na platformę. Firma z siedzibą w San Francisco powiedziała, że ​​niektóre aktywa mogą mieć ograniczone funkcje i że nie ustalono jeszcze, czy monety uznane będą papierami wartościowymi. Stwierdzono również, że trading wybranymi tokenami może zależeć od jurysdykcji w danym kraju.

„W przeciwieństwie do trwającego procesu dodawania Ethereum Classic, który jest technicznie bardzo podobny do Ethereum, aktywa te będą wymagać dodatkowych prac badawczych i nie możemy zagwarantować, że zostaną one notowane na giełdzie” – oświadczył zespół Coinbase

Wkrótce po oświadczeniu giełdy ws. wprowadzenia tokenów, cena wymienionych kryptowalut poszybowała znacznie w górę. Według danych z Coinmarketcap, Stellar uzyskał 12% wzrostu, Cardano – 11%, Zcash – 15%, Ox – 27,4%, a BAT osiągnął 22,4% wzrostu. Aby móc handlować kryptowalutami na Coinbase, należy zweryfikować swoje konto przy pomocy skanu lub zdjęcia paszportu, prawa jazdy bądź dowodu osobistego. Automatycznie powoduje to, że platforma zna tożsamość swoich użytkowników i jest poważana w środowisku kryptowalut.

kryptowalut
źródło: pixabay.com

Coinbase znany jest przede wszystkim z wysokiej pozycji na rynku Bitcoina i Bitcoin Cash. Do tej pory, giełda oferowała BitcoinaBitcoin CashLitecoina oraz Ethereum, głównie z powodów problemów regulacyjnych oraz nacisku ze strony SEC (Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd). Przyczyną chęci wprowadzenia dodatkowych tokenów jest wzrastająca rywalizacja w środowisku giełd kryptowalut na świecie. Coinbase świadczył usługi umożliwiające handel kryptowalutami z użyciem walut FIAT, co stawiało giełdę na wysokiej pozycji, zarówno pod względem zaufania, jak i szybkości i przejrzystości płatności.

Zwiększona konkurencja ze strony innych giełd położyła nacisk na Coinbase. Kiedyś, gdy ktoś szukał sposobu na kupno Bitcoina i Ethereum z użyciem walut FIAT, udawał się na giełdę Coinbase, albo Gemini. Z biegiem czasu, inne giełdy, takie jak OkCoin czy Bittrex zaczęły oferować swoim użytkownikom możliwość kupowania Bitcoina za FIAT, z niższym podatkiem transakcyjnym.

Coinbase i Ethereum Classic

Giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła w czerwcu br., iż w przeciągu kilku miesięcy wprowadzi Ethereum Classic na swoją platformę tradingową. Wiadomość o zamiarze dodania Ethereum Classic przez Coinbase spowodowała pozytywny odzew na rynku, szczególnie, iż Coinbase oferuje jedynie cztery kryptowaluty możliwe do obrotu. ETC odnotowało dzisiaj wzrost o 25%.

Co sądzicie o nowych tokenach na Coinbase? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze