Facebook: „Zdecydowanie myślimy” o NFT

Szef projektu Novi Facebooka poinformował, że w związku z nadchodzącą premierą portfela, gigant mediów społecznościowych dostrzega miejsce na włączenie tokenów niewymienialnych (NFT) do swojej oferty.

W nowym wywiadzie dla Bloomberga Marcus wyjaśnił aktualne podejście firmy oraz jej plany na najbliższą przyszłość:

„Myślenie o metaverse jako o w pełni cyfrowym środowisku jest w rzeczywistości bardzo pomocne podczas projektowania produktów, które po prostu muszą być przyszłościowe. Kiedy patrzę na to, co będzie potrzebne w takim otoczeniu, jest to naprawdę płynny przepływ wartości, do tego potrzebujemy nowej infrastruktury, interoperacyjności, ponieważ będziesz chciał mieć wiele portfeli, które mogą uczestniczyć w tym środowisku.

Myślę, że posiadanie programowalnych pieniędzy i posiadanie smart kontraktów na celowo zbudowanym blockchainie będzie transformacją dla metaverse’u. Jeśli jesteś twórcą, jeśli tworzysz NFT, możesz chcieć wypożyczyć NFT lub sprzedać NFT, będziesz musiał przechowywać NFT. Możesz myśleć o wszelkiego rodzaju nowych modelach biznesowych, które nie są możliwe przy obecnej infrastrukturze płatności i bez udziału smart kontraktów.

Myślę, że bardzo interesujące jest myślenie o tych rzeczach już teraz, abyśmy mogli zbudować odpowiednią infrastrukturę i zastanowić się, jak zaprojektować te produkty we właściwy sposób, aby przyszłość nie dała rady ich zaskoczyć”.

Zapytany o najbliższe plany Facebooka dotyczące NFT, Marcus powiedział:

Jest za wcześnie, aby mówić o naszych planach. Zdecydowanie szukamy wielu sposobów na zaangażowanie się w przestrzeni. Uważamy, że jesteśmy w naprawdę dobrej pozycji, aby to zrobić. A kiedy masz dobry portfel kryptograficzny, taki jak Novi, musisz również pomyśleć o tym, jak pomóc konsumentom we wspieraniu NFT. I chociaż nie ma bezpośrednich planów, o których mógłbym powiedzieć, zdecydowanie o tym myślimy. To naprawdę obszar wart poznania i taki, w którym możemy mieć pozytywny wpływ zarówno na twórców, jak i konsumentów po drugiej stronie”.

Portfel Novi, wcześniej znany jako Diem, to „nowy globalny system płatności”, który jest obecnie rozwijany przez Facebooka. Oficjalnej daty premiery póki co nie podano.

Z archiwum Bithub:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze