Binance.US planuje wejść na giełdę

W ciągu ostatnich miesięcy użytkownicy giełdy Binance doświadczyli wielu zmian, które wynikały z konieczności dostosowania platformy do wymagań stawianych przez regulatorów. Chociaż zostało jeszcze wiele do zrobienia, to Changpeng Zhao już teraz zapowiada, że amerykańska wersja platformy (Binance.US) w ciągu trzech lat wejdzie na giełdę.

Tym samym Binance może stać się drugą w historii giełdą kryptowalut, której akcje będą dostępne dla inwestorów niezawiązanych z rynkiem kryptowalut.

Binance zamierza wejść na giełdę

Należy jednak podkreślić, że nie chodzi o główną giełdę Binance, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, ale o jej amerykańską wersję. Platforma Binance.US została założona po tym, jak w 2019 roku użytkownicy z USA stracili możliwość korzystania z giełdy Binance.

Przez długi czas Changpeng Zhao nie wykazywał zainteresowania pójściem w ślady Coinbase, ale też nie wykluczał, że w przyszłości może się zdecydować na taki krok. Od kilku tygodni wielokrotnie natomiast podkreślał, że dołoży wszelkich starań, aby Binance zaczął działać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Doprowadziło to między innymi do tego, że jak nie pokażesz dowodu i twarzy, nie skorzystasz z usług Binance.

Oferta publiczna IPO Binance.US

Pierwsza oferta publiczna Binance.US zaplanowana została na 2024 rok, a więc za niecałe trzy lata. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy ma natomiast zostać przeprowadzona prywatna runda finansowania w celu zdobycia środków, dzięki którym Binance.US stanie się niezależny od globalnej wersji platformy.

Pomimo planów wprowadzenia amerykańskiej wersji na giełdę, CEO i założyciel Binance Changpeng Zhao uważa, że globalna wersja najpopularniejszej giełdy kryptowalutowej poradzi sobie z aktualnymi problemami i przetrwa na rynku. Pomimo coraz częstszych ostrzeżeń wydawanych wobec globalnej wersji giełdy Binance, wciąż cieszy się ona dobrymi opiniami wśród użytkowników.

Problemy użytkowników giełdy Coinbase

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, tego samego nie można powiedzieć o konkurencyjnej giełdzie Coinbase. Najpierw okazało się, że użytkownicy zgłaszają kradzież środków z giełdy Coinbase, a kilka dni później w mediach społecznościowych widoczna była panika i złość użytkowników Coinbase po omyłkowym wysłaniu powiadomienia o zresetowaniu 2FA.

Co sądzicie o wprowadzeniu Binance.US na giełdę?

Komentarze