Dlaczego to właśnie Niemcy są najbardziej przyjazne kryptowalutom?

Jeżeli chodzi o kraje przyjazne kryptowalutom, wiele osób wskazuje zazwyczaj na Salwador lub Portugalię. Najnowszy raport przeprowadzony przez Coincub ujawnił jednak, że najbardziej przyjaznym krajem są… Niemcy.

Na podium znalazły się również Singapur i Stany Zjednoczone.

Niemcy wyprzedzają Portugalię i Salwador

Od dłuższego czasu zyski z handlu cyfrowymi aktywami w Portugalii są zwolnione z podatku. Dodatkowo kilka dni temu pierwszy portugalski bank otrzymał licencję na kryptowaluty. Można by więc oczekiwać, że to właśnie Portugalia znajdzie się na podium tego typu zestawienia.

Podobnie jest z Salwadorem, który nie tylko kupuje duże ilości BTC i chce wykorzystywać do miningu energię pozyskiwaną z wulkanów, ale również zapowiada Bitcoinowe miasto w Salwadorze wsparte obligacjami BTC o wartości 1 miliarda dolarów. Warto również zwrócić uwagę, że zyski z krypto przyczyniły się do tego, że powstała klinika weterynaryjna w Salwadorze sfinansowania dzięki BTC.

Niemcy nowym centrum kryptowalutowym

Nie wpłynęło to jednak na wyniki badania przeprowadzonego przez Coincub. Co więcej, zarówno Portugalia, jak i Salwador zostały pominięte w zestawieniu.

W przypadku Niemiec wpływ na wysoką pozycję mogło mieć to, że od sierpnia ubiegłego roku fundusze instytucjonalne mogą trzymać kryptowaluty (więcej informacji znajdziesz w artykule: Niemcy | Już od jutra na rynek kryptowalut może wpłynąć nawet 415 mld dolarów).

Aktualna lista krajów najbardziej przyjaznych krypto według Coincub (dane za pierwszy kwartał 2022 r.) wygląda następująco:

  1. Niemcy 🇩🇪 (zobacz również: niemiecki N26 uruchomi możliwość obrotu kryptowalutami)
  2. Singapur 🇸🇬
  3. USA 🇺🇸
  4. Australia 🇦🇺 (Czy Australia stanie się kolejnym centrum kryptowalut?)
  5. Szwajcaria 🇨🇭
  6. Hongkong 🇭🇰
  7. Niderlandy 🇳🇱
  8. Francja 🇫🇷
  9. Kanada 🇨🇦
  10. Japonia 🇯🇵

CEO Coincub Sergiu Hamza wyjaśnił, że wraz z rozwojem wydarzeń należy wyjść poza przepisy lub czyste liczby i wprowadzić nowe sposoby obliczania, które pozwolą określić „przyjazność” lub „dojrzałość” w kwestii kryptowalut.

„As events develop, we go beyond legislation or pure numbers and introduce new dimensions that are crucial for defining a country’s “crypto friendliness” or maturity”.

Co sądzisz o tego typu zestawieniu, skoro zabrakło w nim Portugalii i Salwadoru? Czy zgadzasz się, że to właśnie Niemcy są obecnie krajem najbardziej przyjaznym kryptowalutom?

Może Cię zainteresować:

Komentarze