Portugalski bank otrzymał licencję na kryptowaluty

1 357

Portugalski bank centralny (Banco de Portugal) wydał pierwszą w historii kraju licencję bankową na działalność związaną z wirtualnymi aktywami. Otrzymał ją Bison Bank, który zamierza oferować kryptowaluty przez specjalnie utworzony oddział Bison Digital Assets.

Jest to świetna wiadomość nie tylko dla portugalskich inwestorów, ale również dla wszystkich zwolenników krypto. Warto również przypomnieć, że Portugalia od lat uznawana jest za kraj wyjątkowo przyjazny kryptowalutom.

Portugalia dostrzega potencjał krypto

Już w sierpniu 2019 r. informowaliśmy, że w życiu pewne są tylko dwie rzeczy | Śmierć i … Ale nie w Portugalii! To właśnie wtedy główny organ podatkowy kraju stwierdził, że zarobki uzyskane z handlu cyfrowymi aktywami są zwolnione z podatków.

Nic więc dziwnego, że to właśnie bank centralny kraju tak przyjaznego społeczności kryptowalut podjął decyzję o wydaniu pierwszej licencji na handel cyfrowymi aktywami, którą otrzymał Bison Bank.

Bison Digital Assets

Założona przez Bison Bank firma Bison Digital Assets (BDS) trafiła już na listę licencjonowanych dostawców usług związanych z kryptowalutami, którzy mogą legalnie działać w Portugalii. Oferta będzie dostępna dla zamożnych klientów, a wyłącznym właścicielem BDS pozostanie Bison Bank.

Plany związane z kryptowalutami

Wszystko wskazuje na to, że na udzieleniu pierwszej w historii licencji, dzięki której bank będzie mógł oferować handel aktywami cyfrowymi i zwolnieniu z podatków się nie skończy. W czerwcu tego roku rząd Portugalii zamierza ogłosić swoje plany związane z blockchain i kryptowalutami. Niektórzy oczekują, że wstępna strategia zostanie przedstawiona już za kilka tygodni, dzięki czemu specjaliści będą mogli z wyprzedzeniem zapoznać się z jej treścią i przedstawić ewentualne uwagi.

Czy korzystanie z usług banków to dobry pomysł?

Co sądzisz o możliwości handlowania kryptowalutami za pośrednictwem banku? Czy dostęp do takiej usługi wpłynąłby na twoje podejście do inwestowania w aktywa cyfrowe? A może uważasz, że kryptowaluty, które wiele osób postrzega jako alternatywę dla tradycyjnych pieniędzy, nie powinny być przechowywane w tego typu instytucjach?

Może Cię zainteresować:

Komentarze