Bitcoinowy plan oszczędnościowy dla pracowników banku

Zainteresowanie Bitcoinem ze strony banków jest coraz większe. Nie chodzi jednak wyłącznie o przechowywanie i oferowanie handlu cyfrowymi aktywami.

Vantage Bank z Laredo (Teksas) wprowadzi bitcoinowe plany oszczędnościowe, z których będą mogli skorzystać wszyscy jego pracownicy.

Plan oszczędnościowy w BTC

Możliwość łatwego oszczędzania w Bitcoinie (BTC) i innych popularnych kryptowalutach nie jest niczym nowym, szczególnie że coraz więcej giełd kryptowalut oferuje użytkownikom możliwość ustawienia cyklicznych zakupów.

Tym razem chodzi jednak tradycyjny bank. To pokazuje, że Vantage Bank zdaje sobie sprawę z coraz silniejszej pozycji Bitcoina, który w pewnych sytuacjach sprawdza się o wiele lepiej niż fiaty lub złoto (zobacz również: Ucieczka przed wojną z majątkiem w kryptowalutach).

Możliwość oszczędzania pieniędzy w BTC będzie dostępna jako alternatywa dla tradycyjnych planów oszczędnościowych. Dzięki temu każdy pracownik banku będzie mógł z każdym miesiącem powiększać swój stan posiadania Bitcoinów.

Program oszczędzania w BTC dla pracowników Vantage Bank

Warto zaznaczyć, że w tym przypadku bank nie będzie opracowywał własnych rozwiązań, tylko skorzysta z gotowego programu firmy Stone Ridge (jest to spółka zależna od NYDIG Bitcoin Strategy Fund).

Dostawca programu nie tylko zajmie się realizowaniem cyklicznych zakupów kryptowalut dla pracowników banku, ale również zadba o ich bezpieczne przechowywanie na platformie NYDIG.

CEO Vantage Bank Jeff Sinnot postrzega bitcoinowy plan oszczędzania jako szansę na zaoferowanie pracownikom najbardziej wszechstronnego pakietu świadczeń. Rozwiązanie to pokazuje również, że bank rozwija się wraz z nowymi technologiami finansowymi.

„Part of offering our team members the most comprehensive benefits package possible is making sure we evolve with new financial technologies”.

Nowoczesny plan oszczędzania w najważniejszej kryptowalucie ma obejmować również edukację na temat Bitcoina oraz poruszać tematy związane z ryzykiem inwestowania w cyfrowe aktywa.

„As part of that, we are also providing associates with education about Bitcoin, sharing the risks and considerations that should be evaluated before directing their post-tax dollars to a Bitcoin Savings Plan”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze