Jeden z największych banków w Izraelu wprowadza handel BTC i ETH

Bank Leumi, który jest drugim co do wielkości bankiem w Izraelu, wprowadzi handel kryptowalutami. Na początek klienci będą mogli handlować Bitcoinem i Ethereum, ale z czasem oferta może zostać rozszerzona o kolejne kryptowaluty.

Po zatwierdzeniu nowej usługi przez tamtejszego regulatora Bank Leumi stanie się pierwszym bankiem w Izraelu, który umożliwi swoim klientom kupowanie i sprzedawanie kryptowalut.

Platforma krypto Banku Leumi: Pepper Invest

Dostęp do kryptowalut będzie możliwy dzięki związanej z bankiem platformie Pepper Invest. W celu uproszczenia całego procesu związanego z kupowaniem i sprzedawaniem Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) firma nawiąże współpracę z Paxos.

Minimalna kwota transakcji została ustalona na równowartość 15 USD. Jest to więcej niż w przypadku popularnych giełd (dla porównania na Binance jest to 10 dolarów). Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z cyfrowymi aktywami, możliwość handlowania kryptowalutami z wykorzystaniem usługi sygnowanej przez bank będzie z pewnością ważniejsza niż różnice w wysokości minimalnej kwoty lub prowizji.

Ułatwione rozliczanie podatków od handlu kryptowalutami

Warto również wspomnieć o ułatwionym rozliczaniu podatków. Od każdej transakcji kwota podatku zostanie automatycznie pobrana przez Pepper Invest zgodnie z aktualnymi wytycznymi tamtejszego urzędu skarbowego. Tym samym niezależnie od tego, czy ktoś zamierza regularnie handlować kryptowalutami, czy też chce jedynie sporadycznie kupić lub sprzedać Bitcoina nie będzie musiał tracić czasu na samodzielnie obliczanie należnego podatku. Z tym natomiast niejednokrotnie mają problemy nawet doświadczeni księgowi.

Należy jednak podkreślić, że zanim nowa usługa zapowiedziana przez Bank Leumi zostanie udostępniona klientom, organy regulacyjne muszą wydać stosowną zgodę.

Banki wchodzą w kryptowaluty

To, że banki zaczną w końcu wprowadzać kryptowaluty, było do przewidzenia. Już w grudniu ubiegłego roku opisywaliśmy zakup Bitcoinów bezpośrednio z konta bankowego, który w ramach pilotażowego projektu planuje wprowadzić niemiecki bank Sparkasse.

Co sądzisz o handlowaniu kryptowalutami na platformach należących do banków? Czy możliwość korzystania z takiego rozwiązania wpłynęłaby na twoje decyzje finansowe? A może nie chciałbyś ujawniać bankom informacji o swoich kryptowalutach?

Może Cię zainteresować:

Komentarze