Bank of America zaczyna umożliwiać niektórym klientom handel kontraktami futures na bitcoiny

3 468

Drugi co do wielkości bank w Stanach Zjednoczonych, Bank of America, zaczął pozwalać niektórym klientom na handel kontraktami futures na bitcoiny.

Według doniesień CoinDesk, w których powołano się na informacje uzyskane od osób zaznajomionych ze sprawą, ruch banku wynika z dużej kwoty marży wymaganej do handlu kontraktami futures. Jak podają cytowane źródła, niektórzy klienci szykują się do rozpoczęcia handlu kontraktami futures na bitcoiny. podczas gdy jeden lub dwa podmioty mogą już być w grze.

Bank of America śledzi szereg banków inwestycyjnych, które pozwalają klientom inwestować w produkty kryptowalutowe. Jak informowaliśmy Was wcześniej, Goldman Sachs rozpoczął handel kontraktami terminowymi na BTC w imieniu swoich klientów z pomocą Galaxy Digital. po praktycznie trzyletniej przerwie.

Goldman kupuje i sprzedaje kontrakty terminowe na bitcoiny w transakcjach blokowych za pośrednictwem Chicago Mercantile Exchange (CME), z której usług korzystał będzie również Bank of America. „Przywrócenie bitcoina do łask” nastąpiło po tym, jak w 2018 r. bank zablokował doradcom finansowym i klientom możliwość handlu instrumentami związanymi z BTC.

W raporcie opublikowanym w marcu, przedstawiciele Bank of America stwierdzili, że potrzebne są tylko 93 miliony dolarów kapitału, aby wpłynąć na cenę Bitcoina o 1%. W tym czasie gigant finansowy skrytykował bitcoina, nazywając go powolnym, niestabilnym i niepraktycznym kryptoaktywem.

Pierwszym dużym bankiem w Stanach Zjednoczonych, który zaoferował swoim klientom zarządzającym majątkiem dostęp do funduszy bitcoinowych był Morgan Stanley. Bank inwestycyjny, który ma ponad 4 biliony dolarów w aktywach klientów, poinformował w marcu swoich doradców finansowych, że zamożni klienci mają dostęp do trzech funduszy, które pozwalają im na ekspozycję na bitcoin.

Może Cię zainteresować:

Komentarze