Kontrakty futures na BTC w Goldman Sachs

Goldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, poszerzył swoją ofertę o bitcoinowe kontrakty futures. W tym celu bank nawiązał współpracę z Galaxy Digital (brokerem specjalizującym się w kryptowalutach).

W ten sposób bank pokazał, że ważniejsze (a przy okazji bardziej opłacalne) od stosowania się do zaleceń analityków jest oferowanie klientom takich usług, na jakie w danym momencie jest największy popyt.

Czy Goldman Sachs przeprosił się z bitcoinem?

W ubiegłym roku analitycy banku Goldman Sachs twierdzili, że nie warto inwestować w BTC. Później jednak stopniowo zmieniali swoje opinie, co na początku miesiąca opisaliśmy w artykule Goldman Sachs i bitcoin. Szczególna zmiana optyki czy chwilowy romans z trendem?

Informacja o uruchomieniu handlu kontraktami futures na BTC przez Goldman Sachs to kolejna już w tym miesiącu wiadomość potwierdzająca, że bank jest coraz bardziej zainteresowany rynkiem kryptowalut. Kilka dni temu informowaliśmy, że Goldman Sachs uruchomi kontrakty i opcje na ETH.

Co zrobią inne popularne banki?

Niektórzy eksperci przewidują, że stopniowe otwieranie się na kryptowaluty przez Goldman Sachs wymusi podobne działania na innych bankach. Co ciekawe zazwyczaj na takie nietypowe i sprzeczne z tradycyjną narracją banków kroki decydują się mniejsze firmy i instytucje, które chcą dzięki temu zdobyć zainteresowanie inwestorów.

Goldman Sachs jest natomiast jednym z najstarszych i największych banków na całym świecie (rok założenia banku to 1869). Obecnie GS słynie przede wszystkim z tego, że zajmuje się finansami wielu największych firm. Do tego dochodzi doradztwo finansowe dla rządów i najbogatszych rodzin z całego świata.

O brak problemów z płynnością i bezpieczeństwo związane z inwestowaniem w kontrakty futures na BTC zadba Galaxy Digital. Chociaż wielu inwestorów BTC jest zgodnych co do tego, że jedynym bezpiecznym sposobem jest samodzielny zakup kryptowalut i trzymanie ich na portfelu sprzętowym (przeczytaj koniecznie: Trezor vs. Ledger | Porównanie portfeli kryptowalut), to kolejny ruch związany z kryptowalutami w wykonaniu tak dużego banku niewątpliwie można uznać za dobrą wiadomość.

Komentarze