W życiu pewne są tylko dwie rzeczy | Śmierć i … Ale nie w Portugalii!

3 388
Główny organ podatkowy Portugalii wyraził się jasno: handel kryptowalutami i zarobki z takiego przedsięwzięcia uzyskane są zwolnione z płacenia podatków.

Krypto podatki w Portugalii

Zapewne nigdy nie przypuszczaliście, że istnieje raj na Ziemi,w którym nie obowiązuje egzekucja jednej z “dwóch najpewniejszych rzeczy w życiu”, jak to mówi słynne przysłowie. Portugalii jeszcze daleko, aby takim miejscem zostać, jednakże nie dla kryptowalutowych inwestorów, traderów i entuzjastów.

Na początku tygodnia, jedna z lokalnych portugalskich gazet Jornal de Negócios przedstawiła niezwykle jasną wypowiedź głównego organu podatkowego tego kraju. Otóż handel kryptowalutami, trading i płatność nimi jest zwolniona z podatków w Portugalii.

Władze podatkowe mówią, że zarówno handel, trading krypto w “prawdziwych” walutach fiat, jak i otrzymywanie wynagrodzeń w kryptowalutach jest zwolnione z podatku VAT. Wedle informacji, podatek dochodowy od zarobków z kryptowalut jest również wyłączony.

Śmierć i podatki

Niebywałe, że portugalczycy mogą liczyć na zwolnienia podatkowe z kryptowalut. Nie znam innego kraju, który zdecydowałby się na tak przychylny krok w stronę kryptowalutowych inwestorów.

Jeśli chcielibyście uzyskać rzetelną wiedzę o podatkach i prawie dotyczącym kryptowalut to serdecznie zapraszam do specjalnie utworzonego w tym celu działu – “Prawo”.

Co myślicie o zwolnieniach podatkowych z kryptowalut w Portugalii? Czy Wy zapłaciliście już podatki od dochodów z kryptowalut w tym roku? Zapraszamy do dyskusji poniżej w komentarzach.

Komentarze