Bitcoin jest walutą wolności

1 487

Meksykański miliarder Ricardo Salinas Pliego odwiedził Salwador. Prezydent Nayib Bukele podarował mu symbolicznego Bitcoina, po czym opowiedział o planach Salwadoru związanych z najważniejszą kryptowalutą.

Otrzymany BTC nie jest jednak pierwszym w portfelu miliardera, który oficjalnie poinformował o tym, że przechowuje w Bitcoinie aż 10% swojego majątku netto. W dodatku o ewentualnej sprzedaży kryptowalut pomyśli dopiero za 30 lat.

Probitcoinowy miliarder z Meksyku

Już w czerwcu ubiegłego roku okazało się, że Ricardo Salinas Pliego hodlerem BTC. Jest to o tyle istotne, że Pliego jest trzecim najbogatszym człowiekiem w Meksyku. Inwestor aktywnie udziela się na Twitterze, a jego konto obserwuje prawie 996 000 osób. Za pośrednictwem tej platformy miliarder już w listopadzie 2021 r. zaczął namawiać, aby internauci wzięli z niego przykład i zaczęli inwestować w BTC.

Po raz kolejny zrobił to w filmie zawierającym życzenia noworoczne. Oprócz wiary w siebie i unikania zazdrości Ricardo Salinas Pliego życzył również… kupowania Bitcoinów (szczegóły znajdziesz w artykule: Meksykański miliarder znowu namawia do kupowania BTC).

Przy okazji warto wspomnieć, że na ulokowanie 10% majątku w krypto zdecydował się również inny popularny inwestor, co opisywaliśmy w artykule: Miliarder ujawnia, że 10% jego majątku jest w Bitcoinach.

Spotkanie biznesowe czy zainteresowanie pierwszym probitcoinowym krajem?

Pliego spotkał się z prezydentem Salwadoru w towarzystwie Maxa Keisera (zobacz również: Keiser: Masz bitcoina? Możesz zostać milionerem!). Chociaż miliarder jest związany z firmą Grupo Elektra, która działa między innymi w Salwadorze, celem spotkania było okazanie wsparcia dla Bitcoinowego prezydenta. Wśród omawianych tematów znalazły się obligacje wulkaniczne oparte na Bitcoinie, które mogą przyczynić się do stworzenia globalnego centrum finansowego i korzystnie wpłynąć na PKB Salwadoru.

Po zakończeniu spotkania Ricardo Salinas Pliego stwierdził: jestem pewny, że tylko dzięki wolności możemy się rozwijać jako cywilizacja i mam pewność, że Bitcoin jest walutą wolności.

„I am sure that only with freedom can we evolve as a civilization and I am sure that Bitcoin is the currency of freedom”.

Prezydent Salwadoru przyciąga ludzi sukcesu

Spotkanie Pliego z Bukele Max Keiser (@maxkeiser) opisał na Twitterze w następujący sposób: Nayib Bukele uczynił Bitcoin prawnym środkiem płatniczym, co przyciągnęło uwagę najzdolniejszych i odnoszących największe sukcesy biznesmenów z całego świata.

„@nayibbukele making #Bitcoin legal tender has caught the attention of the brightest, most successful business men around the world”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze