ATH sprzedaży bitcoin w Square i 245% wzrostu ilości użytkowników

1 827

Firma zajmująca się przetwarzaniem płatności, Square, opublikowała list do akcjonariuszy, w którym szczegółowo wyszczególniła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Jej aplikacja Cash App osiągnęła ATH sprzedaży bitcoin w wysokości 148 mln USD. Ilość kupujących bitcoin w aplikacji również wzrosła o 245%.

Square opublikował dane finansowe za III kwartał 2019 r. W liście do akcjonariuszy opublikowanym 6 listopada podano, że bitcoin wygenerował 148 mln USD przychodów i 2 mln USD zysku brutto. To jak do tej pory ATH sprzedaży bitcoin w obozie firmy. W piśmie czytamy również o tym, jak duży wpływ na wyniki, zdaniem Square, miał ulepszony interfejs dla użytkowników:

We wrześniu przeprojektowaliśmy interfejs klienta Cash App, aby ułatwić odkrycie szerokiej gamy produktów. Ten ulepszony układ spowodował wzrost wykorzystania bitcoina i Cash Card: ilość kupujących bitcoiny po raz pierwszy w przybliżeniu podwoiła się, a zamówienia z użyciem Cash Card znacznie wzrosły.

Dla przypomnienia:

Inne wskaźniki również rosną

Liczby ze sprawozdania Square zdają się pokrywać ze wskaźnikami wskazującymi na ogólny wzrost Bitcoin. Na przykład hashrate sieci znacznie wzrósł od początku roku, jak również ilość nowo utworzonych portfeli. W szczególności hashrate wydawał się wskazywać na dobre wsparcie ze strony górników Bitcoin, osiągając rekordowy poziom w październiku. Wiele osób postrzega to jako pozytywny trend przed przyszłorocznym halvingiem.

Spore wzrosty obserwujemy również w zakresie zainteresowania bitcoinem w social media i wynikach organicznych wyszukiwania w sieci Internet. Po niedawnym wystąpieniu prezydenta Chin Xi Jinpinga na temat technologii blockchain, liczba wyszukiwań haseł „bitcoin” i „blockchain” wzrosła o ponad 1000% w wyszukiwarce Baidu i ponad 300% w aplikacji WeChat!

Jack Dorsey wierzy w Bitcoin

Założyciel Square i CEO, Jack Dorsey, który jest również współzałożycielem i dyrektorem generalnym (CEO) Twittera, wyraził duże poparcie dla Bitcoin.

Kiedy na początku tego roku Dorsey został zapytany o to, co myśli o Bitcoinie, odpowiedział, że „Internet będzie miał rodzimą walutę”.

Komentarze