ATH adresów Bitcoin z nie mniej niż 10 BTC | To już 157 tys. portfeli!

Ilość adresów, na których znajduje się co najmniej 10 bitcoinów (o równowartości około 105 000$) osiągnęły niedawno nowe ATH (All-Time-High). Zainteresowanie bitcoinem rośnie, leczy czy na pewno wyłącznie ze strony inwestorów indywidualnych? ATH adresów Bitcoin z nie mniej niż 10 BTC osiągnęło ATH 1 września 2019 r.

ATH adresów Bitcoin | 10 BTC to już niemało

Od 1 września istnieje 157 000 adresów posiadających co najmniej 10 BTC – co stanowi jeden procent wszystkich posiadaczy Bitcoinów. Poza tym istnieje obecnie 614 500 adresów mieszczących się w przedziale od 1 do 10 BTC. Około 0,5 procent wszystkich adresów Bitcoin mieści się w przedziale od 10 do 100 BTC.

Nie musi to oznaczać, że każdy z tych adresów jest własnością jednej osoby. Jeden adres może zawierać pieniądze należące do wielu osób (w przypadku portfela giełdy kryptowalut). Wiele adresów może należeć do tej samej osoby. Pokazuje to, że ludzie nadal gromadzą bitcoiny.

people hodling bitcoin keeps rising
źródło: Coin Metrics

Według IntoTheBlock, firmy analitycznej blockchain, w sumie około 83 procent wszystkich posiadaczy BTC kupiło monety po niższej cenie niż obecnie jest to warte. Może to być powód, dla którego wartośc cały czas się utrzymuje a kryptowaluta dominuje na rynku.

Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą, w której liczba znaczących posiadaczy osiągnęła najwyższy poziom w tym roku. Liczba adresów Ethereum, w których znajduje się co najmniej jedna dziesiąta miliarda bieżącej podaży, również ostatnio osiągnęła rekordowy poziom (ATH). Jednakże wartośc tego udziału wynosi 0,0108 eteru, wart aktualnie ok. 1,86$.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze