W kolejce do bitcoina | 6 milionów adresów trzyma BTC > 180$

9 633

Liczba adresów Bitcoin będących w posiadaniu równowartości równej lub większej niż 180$ zbliża się aktualnie do ustanowionego dotychczas ATH.

Dlaczego akurat 180$?

Pozornie arbitralna kwota 180 USD stanowi obecnie około jednej miliardowej wartości wszystkich bitcoinów, które kiedykolwiek zostaną wydobyte.

Liczba adresów Bitcoin posiadających obecnie ponad 1/1 000 000 000 całkowitej podaży 21 milionów przekroczyła już sześć milionów. Pojawiają się już wpisy, które określają to zjawisko jako „trend nie do powstrzymania”.

Dane tabelaryczne dają jeszcze pełniejszy obraz sytuacji:

adresy bitcoin
źródło: tutaj

Silny, zrównoważony wzrost

Ostatnim i póki co jedynym momentem, kiedy gdy liczba portfeli Bitcoin posiadających ponad miliardową całkowitej podaży BTC była wyższa niż obecnie, był szczyt hossy w 2017 roku.

Powyższy wykres, podobnie jak sama cena BTC pokazuje, że liczba portfeli przechowujących więcej niż podany próg 180$ dramatycznie wzrosła w późniejszych miesiącach 2017 r. Sugeruje to, że wzrost cen mógł być spowodowany dużą liczbą inwestorów detalicznych, którzy spieszyli się z zakupem bitcoina.

Wykres pokazuje również, że wzrost liczby portfeli posiadających ponad miliardową część całkowitej podaży jest tym razem znacznie bardziej stabilny. Brak manii parabolicznej związanej ze wzrostem cen obserwowanym od czasu rynku niedźwiedzia wydaje się tłumaczyć bardziej miarowy wzrost.

Brian Kelly jest w błędzie

Całkiem niedawno analityk Brian Kelly podczas wywiadu w CNBC wyraził obawę odnośnie rzekomego braku przyrostu nowych adresów bitcoin.

Według Kelly’ego rynek bitcoina miałby mieć problemy zgoła odmiennej natury. Problem miał on polegać na tym, że nie ma wystarczającej liczby nowych portfeli, co w jego opinii mogło sugerować, że kapitał płynie wyłącznie od aktualnych posiadaczy kryptowaluty. Rodzi się jednak pytanie o naturę napływu środków pochodzenia instytucjonalnego (big money)? Faktem jest, że wyniki wyszukiwania frazy typu „kup Bitcoin” w Google były znacznie niższe niż w późniejszych etapach 2017 r., kiedy cena po raz pierwszy wzrosła powyżej 10 000$.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcam do komentowania.

Komentarze