Bitcoin za 100 milionów dolarów i nowe ATH hashrate sieci

Bitcoin za 100 milionów dolarów? Clem Chambers, analityk rynku w Forbes i CEO ADVFN dokonał astronomicznej projekcji przyszłego kursu bitcoina. Jego zdaniem cena jednego BTC może wzrosnąć do 100 milionów dolarów lub nawet więcej.

W nowym artykule w Forbes Chambers napisał, że z powodu coraz bardziej ograniczonej podaży bitcoinów możliwe jest, że jeden Satoshi może pewnego dnia być wart 1 dolara.

W każdym bitcoinie znajduje się 100 milionów satoshi, co oznacza, że jeśli Chambers ma rację, jeden BTC mógłby być wart 100 milionów dolarów.

Dodatkowo Chambers wskazał na zagadnienie halvingu w sieci Bitcoin. Stwierdził, że zmniejszenie nagrody za wydobycie bloku sieci o połowę to główny mechanizm, który będzie napędzał rosnącą cenę wiodącej kryptowaluty.

Powodem tego jest to, że zasoby BTC w wysokości 12,5 BTC pozyskiwane co dziesięć minut oznaczają, że pojawia się nowa podaż 1800 monet dziennie, nazwijmy to 14 milionami dolarów dziennie. Te nowe 14 milionów dolarów, które są obecnie absorbowane przez nabywców, teraz zostaną zmniejszone o połowę do 7 mln USD.

Zapotrzebowanie pozostanie jednak w przybliżeniu stałe. Niezmieniony popyt w połączeniu z niższą podażą oznacza wzrost ceny. Tak to działało w przeszłości i w to właśnie wkładam swoje pieniądze.

źródło: tutaj

Chambers dodaje, że jest wielu krytyków, którzy uważają, że górnicy mogą porzucić BTC, jeśli cena nie wzrośnie wystarczająco szybko, aby przeciwdziałać wpływowi halvingu. Analityk stwierdził, że jest w stanie podjąć to ryzyko. Pytanie tylko, czy jest taka konieczność?

Co na to górnicy Bitcoin?

Dane z blockchain.com potwierdzają nowe ATH w zakresie hashrate w sieci Bitcoin. W dniu wczorajszym, 23 października, sieć odnotowała wzrost wskaźnika hashrate do 114 Th/s. Co to może oznaczać?

btc hashrate 23
źródło: tutaj

Jest to największy odczyt, jak dotąd. BitInfoCharts odnotował w tym samym czasie rekord wynoszący nieco ponad 114 Th/s. Liczby Coin Dance pokazywały jeszcze 10 października rekordowy poziom 134 Th/s.

Ze względu na niemożność dokładnego zmierzenia wskaźnika hashrate, wszystkie wykresy są szacunkami opartymi na blokach z poprzednich okresów.

Wskaźnik skrótu (hashrate) odnosi się do ogólnej mocy obliczeniowej zaangażowanej w sprawdzanie poprawności transakcji w łańcuchu bloków Bitcoin. Większa moc sugeruje większe bezpieczeństwo sieci, a także zainteresowanie potencjałem rentowności wydobycia bitcoinów.

Innymi słowy można powiedzieć, że długoterminowo górnicy bitcoin są dobrej myśli, jeżeli chodzi o przyszłą wycenę BTC. Jeżeli zainteresował Ciebie ten temat i chciałbyś/-abyś poznać szczegóły związku hashrate i kursu bitcoina, przeczytaj poniższy wpis:

Jaka jest Twoja opinia na temat astronomicznej projekcji cenowej autorstwa analityka Forbes? Czy bitcoin za 100 milionów dolarów to tylko mrzonka, która nie ma prawa się ziścić? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze