Dyrektor generalny Twittera: Bitcoin będzie ojczystą walutą Internetu

źródło: pexels/pixabay
1 390

Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera, jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych w sieci, pozytywnie wypowiedział się na temat przyszłości kryptowaluty Bitcoin. W podcaście znanego aktora oraz komika, Joe Rogana, CEO Twittera opowiadał o swoich przewidywaniach dotyczących Bitcoina. Dorsey dalej podtrzymuje swój pozytywny pogląd na kryptowaluty twierdząc, iż BTC pozostanie najważniejszą walutą w Internecie. Oprócz tematu kryptowalut, poruszyli także wątek cenzury na Twitterze oraz predykcję dot. przyszłości Internetu.

Dorsey to bez wątpienia osoba, która może wiele powiedzieć o rozwoju i implementacji technologii blockchain, jak i kryptowalut. Oprócz stanowiska dyrektora generalnego w przedsiębiorstwie Twitter, pełni również funkcję dyrektora w Square Inc. Firma zajmuje się płatnościami online, bramkami płatności, ale także transakcjami kryptowalutowymi. Jack uważa, iż ​​Bitcoin pokona przeszkody spekulacyjne i będzie wykorzystywany przy codziennych płatnościach. Square umożliwia natychmiastowy zakup i sprzedaż BTC za pośrednictwem Cash App.

„Wierzę, że Internet będzie miał ojczystą walutę ale nie jestem kompletnie pewny, czy to stanie się w przypadku Bitcoina. Myślę jednak, że będzie to Bitcoin biorąc pod uwagę wszystkie testy, przez które przeszedł i zasady, które za tym stoją. To było coś, co zrodziło się w Internecie, zostało opracowane w Internecie, przetestowane w Internecie i dalej jest w Internecie.” – Jack Dorsey powiedział podczas audycji

Ważną informacją jaką przekazał Dorsey, było ukazanie strachu instytucji finansowych, które dalej korzystają z tradycyjnych metod płatności. Wyjaśnił, że zdecentralizowana waluta może stać się globalnym standardem, który sprawi, że ​​wszystko będzie przebiegać szybciej. Dodał również, że duże instytucje finansowe obawiają się, że technologia ta może sprawić, że ich usługi staną się przestarzałe.

Twitter Bitcoin
źródło: pexels/pixabay

Twitter, a Bitcoin. Jack Dorsey i jego wcześniejsze prognozy

Nie są to pierwsze słowa o pozytywnej przyszłości Bitcoina. Dorsey poruszał ten temat w marcu ubiegłego roku, kiedy powiedział, że w świecie płatności online, Bitcoin stanie się ważniejszy od dolara, gdyż stanie się jednolitą, globalną walutą Internetu – w ciągu zaledwie dekady. Dodał jednak, że na dzień dzisiejszy bitcoinowe transakcje są drogie, powolne i potrzeba wiele implementacji technologicznych (takich jak Lighting Network), aby sprostać podstawowym czynnikom, dzięki którym waluta stanie się atrakcyjna w obrocie – dla zwykłego obywatela.

„Świat ostatecznie będzie posiadał jedną walutę, Internet również będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że w obu przypadkach będzie to Bitcoin.” – powiedział w marcu 2018 r. dla The Times

Co sądzicie o słowach dyrektora Twittera? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze