Twórca Twittera uruchamia projekt kryptowalutowy i szuka pracowników!

Twórca Twittera uruchamia projekt Square Crypto, którego celem jest wsparcie budowy ekosystemu kryptowalutowego na świecie. Realizacja tego celu wiąże się z kilkoma wakatami, finansowanymi przez Square.


Projekt kryptowalutowy

Jack Dorsey, CEO, założyciel Twittera i Square znany ostatnimi czasy ze śmiałych poczynań w środowisku kryptowalutowym uruchamia ciekawą inicjatywę w tym obszarze. Wydawałoby się, że pod wpływem impulsu, wizji globalnego systemu finansowego dostępnego dla każdego, jaka pojawiła się w głowie Jacka.Square Crypto to inicjatywa ogłoszona przed kilkoma dniami na Twitterze przez samego twórcę Twittera. Nowy projekt kryptowalutowy ma za zadanie wpłynąć na rozwój ekosystemu kryptowalutowego tak, aby uczynić go bardziej przystępnym i przyjaznym dla przeciętnego użytkownika.Jack doszedł do wniosku wraz ze współpracownikiem Square Mike’iem Brockiem, że najlepsze co mogą zrobić dla społeczności Bitcoina to: “zapłacić ludziom za pracę nad rozwojem ekosystemu krypto”. W związku z tym Square (druga firma Jacka) poszukuje pracowników: 3-4 krypto inżynierów i 1 designera na pełen etat.

Square Crypto

Zatrudnieni pracownicy będą mieli za zadanie rozwijać ekosystem kryptowalutowy (bitcoinowy) w formie dostępnej dla wszystkich (otwartoźródłowo). Jack podkreśla, że jest to pierwsza inicjatywa Square niezależna od działań biznesowych firmy, a nowi ludzie będą się skupiać na tym, co najlepsze dla krypto społeczności.

Twórca Twittera w kolejnych wpisach zdradza, że tworząc Square, w dużej mierze wzorowali się na otwartoźródłowym oprogramowaniu. Square Crypto jest formą rekompensaty, oddania czegoś równie wartościowego światu.

Dlaczego designer w zespole? Jack Dorsey oświadcza:

Wierzę, że jest to niedofinansowana sfera w ekosystemie krypto. Świetny design pomoże wielu ludziom uzyskać dostęp do tej technologii – szybszej i lepszej.Mówi on także o sferze edukacyjnej, jak chociażby w tym przypadku:Co sądzicie o nowej inicjatywie ze strony CEO Twittera? Czy Square Crypto będzie dalej się rozwijać? Pamiętajcie: jeśli tworzycie ekosystem kryptowalutowy po godzinach, Jack i Square Crypto chętnie Wam za to zapłacą. 🙂

Komentarze