Założyciel Twittera wprowadza szybkie płatności w Bitcoinie

W pięćdziesiątym drugim odcinku podcastu Stephan Livera gościł CEO Twittera, Jacka Dorsey oraz Elizabeth Stark, CEO Lightning Labs. Podcast dotyczył Bitcoina, w którym Jack zdradził, że pracują nad wdrożeniem szybkich płatności Bitcoin w drugiej jego firmie, Square.


Szybkie płatności w Bitcoinie

Parę dni temu odbył się podcast, rozmowa, która możliwe, iż przyniosła istotną informację dotyczącą Bitcoina i jego adopcji. Jack spotkał się z Elizabeth w podcaście Stephana, żeby porozmawiać na temat p.t. “Bitcoin: natywna waluta internetu”. Ważne jest to dlatego, że Jack Dorsey jest także CEO firmy, a zarazem jednej z najpopularniejszych aplikacji biznesowych, Square.

square bitcoin:natywna waluta internetu

Podczas rozmowy poruszono wątek transakcyjności Bitcoina, Jack podkreśla, że lepsza transakcyjność to najwyższy priorytet. Mówi, że to tylko kwestia czasu, zanim firmy zaczną wdrażać technologię w celu poprawy szybkości i łatwości zakupu Bitcoina.

Przeprowadzaliśmy badania z Elizabeth i zespołem Lightning…

Chcielibyśmy to zrobić [płatności Bitcoin] szybkie, efektywne i transakcyjne, jak tylko to możliwe, a to oznacza objęcie naszego rejestru i bazy sprzedawców. To nie kwestia “czy”, tylko raczej “kiedy” oraz to, jak pewni będziemy dostarczenia wymaganej prędkości i efektywności. Wiele z pracy, którą wykonaliśmy po stronie sprzedawców to przeprowadzanie transakcji, tak szybko, jak to możliwe.

Square Cash App

Jeżeli chodzi o szybkie płatności w Bitcoinie, to nie mamy wątpliwości, że Lightning Network jest na celowniku. Jack prowadzi firmę Square, która w lutym 2018 roku odnotowała 7 milionów aktywnych użytkowników aplikacji Cash.

Square pozwala sprzedawcom akceptować płatności mobilne, a użytkownikom przeprowadzać transakcje przy użyciu aplikacji Square Cash App.

square visa bitcoin

W dalszej części podcastu Dorsey powiedział:

Myślę, że mieliśmy całkiem przekonujące doświadczenie, ludzie, którzy niekoniecznie mieli dostęp do Bitcoina  w przeszłości, teraz mają do niego dostęp za pomocą jednego kliknięcia. Oni mogą podłączyć się wprost do 24-godzinnej sieci i zobaczyć, jak to żyje i oddycha. Dlatego zamierzamy kontynuować rozwój tego i zrobić to w prosty i przystępny sposób.

Kolejny poziom adopcji

Entuzjaści kryptowalut i bitcoina zgodzą się, że nadrzędną ideą jest wyeliminowanie pośredników do cna. Pragnę zauważyć jedną rzecz, otóż, żeby idei stało się zadość, prawdopodobnie trzeba przeprowadzać ten proces powoli i konsekwentnie. Tak, Square to nadal firma pośrednicząca, ale nie są oni już tak “ogromnym” pośrednikiem, jak bank czy inne instytucje finansowe. W związku z tym, wprowadzenie płatności Lightning Network w Square Cash App może przynieść znaczące korzyści Bitcoinowi.

Jack opowiada później o aplikacji Cash, jej globalnej dostępności i wydawaniu Bitcoinów przy użyciu karty VISA.

Koniec końców, to do czego sprowadza się Cash [aplikacja] to dostępność. […] Cash zaszedł naprawdę daleko. Spotykamy ludzi, którzy nigdy nie mieli konta bankowego, zaczęli z Cash i używają jej do przechowywania swoich pieniędzy. Dostajesz Cash Kartę, personalizujesz ją i wydajesz, gdziekolwiek jesteś. Ludzie mogliby kupować i sprzedawać Bitcoina robiąc to na koncie Cash, a potem wydać to, używając swojej karty VISA.Jack Dorsey

Warto nadmienić działania Jacka, aby uwiarygodnić jego uwielbienie wobec Bitcoina.

Świeżym tematem jest #LNTrustChain, o którym informowaliśmy Was przed kilkoma dniami. Jest to inicjatywa, która zaangażowała ponad 150 osób, a miała na celu przetestować zaufanie społeczności. Jack jak najbardziej wziął w niej udział wraz z Elizabeth Stark, mimo że zwykle nie odpowiada na zaczepki.

Wspomniana akcja przedstawiona krótko w formie filmu:

W marcu 2018 roku Jack Dorsey powiedział takie słowa, dla gazety The Times:

Świat ostatecznie będzie posiadał jedną walutę, internet również będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że w obu przypadkach będzie to Bitcoin.Ponadto dodajmy, że firma Square uzyskała patent od Urzędu Stanów Zjednoczonych dla korzystania z kryptowalut i ich konwersji na waluty FIAT.

Szybkie płatności w Bitcoinie w aplikacji Square, jak się na to zapatrujecie? Podoba Wam się ten pomysł? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Komentarze