Gramy! Kwarantanna z bitcoinem

2 617

Domowa kwarantanna? Jeżeli szukacie chwili oddechu od zawirowań rynkowych, to być może znajdziecie odskocznię w grach. Teraz, kiedy większość z nas została w domach w związku z zagrożeniem koronawirusem przyjrzyjmy się ciekawej produkcji gamingowej z bitcoinem w tle.

Niejaki „Oxygenjacket” zaprezentował na Redditcie nową „grę mobilną na Androida o tematyce Bitcoin”. Gra nosi tytuł „BitcoinMiner Platformer Game”:

Platformówka „w starym stylu”

Ostatnia część nazwy, „gra platformowa”, ma na celu poinformowanie Google, że tak naprawdę w grze nie chodzi de facto o kopanie BTC na smartfonach. To oczywiście mogłoby uniemożliwić wystawienie aplikacji w sklepie Google.

Technicznie rzecz biorąc, deweloper mógłby dodać rzeczywistą funkcję kopania BTC. Twierdzi jednak, że kwota, którą użytkownicy mogliby zarobić na swoich telefonach, byłaby „w tej chwili niewiarygodnie mała”.

W to mi graj! Bitcoin gaming w okresie kwarantanny

To oczywiście tylko jedna z wielu gier o tematyce Bitcoin. Projekt zwrócił jednak uwagę sporej części społeczności kryptowalutowej. Wpis otrzymał dziesiątki komentarzy na Reddit, być może z powodu sedna tej historii, w której antagonistami okazują się bitcoiny, nietoperze i bankier.

Nietoperze jako ironiczna lub potencjalnie celowa animizacja odnosząca się do pochodzenia koronawirusa. Nawiązań do sfery krypto też jest niemało. Deweloper ujawnia, że w roli bitcoinowego niedźwiedzia ma w grze wystąpić sam Peter Schiff.

Gra będzie rozwijana – społeczność sypie pomysłami „jak z rękawa”

Gracze bardzo mocno dopingują dewelopera w dalszym rozwoju gry. Poddają wiele ciekawych pomysłów ulepszeń. Przykładowo ktoś zasugerował, aby dać użytkownikom możliwość zebrania jeszcze satoshi, dopóki nie osiągną 1 BTC.

źródło: Reddit

Póki co cena BTC nie jest wyświetlana w czasie rzeczywistym, ale deweloper myśli o „wprowadzeniu do gry ceny BTC na żywo, abyś mógł śledzić kurs nie wychodząc z gry”.

Wydaje się, że na ten moment może to jednak nie być najlepszym pomysłem. Może lepiej zapomnieć o ewentualnych stratach i po prostu nie myśleć przez chwilę o wykresach.

Jak to wygląda u Was?

Inne gry związane z bitcoinem

Jeżeli zainteresował Was projekt BitcoinMiner Platformer Game, zachęcamy do lektury poniższych artykułów. Dotyczą one bitcoinowych gier i kryptowalutowych projektów gamingowych:

Komentarze