Bitcoin za granie w Minecraft?

Minecraft przeżywa swój renesans. Jedna z najpopularniejszych gier ostatniej dekady znowu jest na językach wszystkich. Tym razem trafi również do kryptomaniaków. Na jednym z serverów można wygrać bitcoin za granie w Minecrafta!

Kryptogracze

Bitcoin za granie w Minecraft brzmi nieźle! Na nowym serwerze tej popularnej gry można wygrać najpopularniejszą kryptowalutę. W jaki sposób? Jest to nagroda za wzięcie udziału w konkursie poszukiwania skarbu!

Samo wydarzenie na serwerze znane jest jako wyzwanie SatoshiQuest. Polega ono na znalezieniu ukrytego skarbu w rozległych krajobrazach Minecrafta. Użytkownicy, aby wziąć udział w grze, muszą zapłacić $1 w BTC. Większość tej opłaty uiszczona zostaje na specjalnym portfelu, którego wartość zostanie oddana graczowi, któremu uda się odnaleźć skarb jako pierwszemu.

Mechanizm gry działa tak, że gracze muszą założyć swój własny portfel BTC, który pomoże im się rozliczać w trakcie rozgrywki. Co ciekawe, istnieje także możliwość podłączenia zewnętrznego portfela do rozgrywki.

Pierwsza tura SatoshiQuest rozpoczęła się 26 stycznia. Rozgrywka resetuje się automatycznie, gdy skarb zostanie odnaleziony. Dzieje się to poprzez system automatycznej weryfikacji puli nagród, która odświeża swój stan co 15 minut. Jak nakazuje zdecentralizowana tradycja – projekt serwera jest dostępny na platformie GitHub w formie Open Source.

90% kwoty wpłacanej przez graczy idzie bezpośrednio do skarbca, natomiast 10% trafia na konto deweloperów. Po odnalezieniu skarbu, gra wypłaca 85% kwoty zwycięzcy, natomiast 5% pozostaje w portfelu jako startowa pula następnej rozgrywki.

W trakcie gry zawodnicy muszą odnaleźć przynajmniej 400 z 1000 fragmentów układanki, które zapewnią im dostęp do portfela z wygraną. Co ciekawe – gracze mają wysoki poziom dowolności przy rozwiązywaniu zagadek. Mogą nawet sprzedawać innym zawodnikom poszlaki, które sami znaleźli. 

Nie pierwszy taki serwer?

Minecraft od początku swojej kolejnej fali popularności sprzedał aż 180 milionów kopii. Jest to obecnie najlepiej sprzedająca się gra komputerowa w historii. Co ciekawe, to nie w 2020 roku powstał pierwszy serwer, który wykorzystywał kryptowaluty.

Już w 2014 i 2015 roku powstały pierwsze takie twory. BitQuest oraz PlayMC jeszcze przed bańką z 2017 roku edukowały użytkowników na temat walut cyfrowych, a także testowały możliwości implementacji kryptowalut do tej popularnej gry. 

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze