Satoshi vs the shills | Wciel się w twórcę Bitcoina i poślij do piachu naganiaczy!

1 185

Jeśli właśnie obudziliście się po Pasterce bądź szykujecie świąteczne śniadanie, mamy dla Was niezwykłą wiadomość. W Google Play pojawiła się ciekawa strzelanka w starym stylu na Androida. Gra nosi nazwę „Satoshi vs the shills” i pozwala wcielić się w nikogo innego, jak w samego twórcę Bitcoina – Satoshiego Nakamoto. Jeśli chcecie „ponaparzać” trochę pod stołem podczas nudnawych wywodów cioci Jadźki lub kuzyna Zdzisława – to może być ciekawe rozwiązanie:)

Grę zaprezentował w wigilijny wieczór pewien użytkownik Reddita. Co ciekawe, zaanonsował ją jako prezent świąteczny dla społeczności kryptowalut. Shooter zatytułowany jest Satoshi vs the shills. To strzelanka survivalowa, w której możesz wcielić się w Satoshiego Nakamoto i dać popalić swoim przeciwnikom. Nic tylko pobierać😊

Póki co, gra dostępna jest wyłącznie na Androida. Możecie ja pobrać bezpłatnie poprzez sklep Google Play. Twórca gry o pseudonimie Big Hands nie określił, czy produkcja zostanie wypuszczona na inne mobilne platformy.

Sprawdź ICO mojej babki!

Jak już powiedzieliśmy na początku, w grze wcielamy się w Satoshiego Nakamoto. Naszym zadaniem jest przetrwać w świecie pełnym nieprzyjaznych nam naganiaczy na rozmaite, różne od Bitcoina projekty kryptowalutowe. Zostali oni w grze nazwani właśnie „shills”, co oznacza właśnie „naganiacze”.

Teraz najlepsze. Kiedy taki naganiacz zbliża się do naszego bohatera, rzuca w jego kierunku specyficzne odzywki, które potrafią wywołać uśmiech na twarzy gracza. „Z ust” naganiaczy padają, między innymi, następujące komunikaty: „Sprawdź ICO mojej babki”, „Tak, ale znam lepszą monetę” lub „Bitcoin nie żyje, stary”. Więcej tego typu „smaczków” znajdziecie oczywiście w grze.

Jak głosi opis gry w Google Play, jej celem ocalenie świata przed przejęciem kontroli przez naganiaczy poprzez – rzecz jasna – ich eliminację.

satoshi vs the shills
Screen z gry Satoshi vs the shills

Kryptowaluty i gry

Granie jest jednym z kilku sektorów, które wydają się rosnąć razem z całą branżą kryptowalut. Cyfrowe monety i stojąca za nimi technologia inspirują twórców gier. Te inspiracje nie znajdują natomiast odzwierciedlenia wyłącznie w warstwie tematycznej. Coraz częściej w grach są i będą implementowane rozwiązania technologiczne, dzięki którym gracze będą mogli zarabiać i wydawać kryptowaluty w grach. Przykładem może być chociażby projekt Lightnite:

Żeby nie było, że ograniczamy się wyłącznie do gier cyfrowych, istnieje także iskra nadziei dla fanów planszówek.

Niejaki Pedro podzielił się jakiś czas temu na Twitterze przygotowanym przed siebie konceptem gry planszowej z motywami kryptowalut. Pedro chciał, aby gra miała pierwiastek edukacyjny.

Hodler of Last Resort (taki tytuł nosi proponowana gra), może na pierwszy rzut oka nie wydawać się edukacyjny, ale na pewno taki jest. Spojrzenie na grafikę opublikowaną przez Pedro potwierdza, że twórca umieścił w grze szereg pojęć i terminów technicznych, o których wszyscy inwestorzy Bitcoin powinni wiedzieć. 

Na planszy na planie kwadratu znajdują się dookoła pola, podobnie jak w popularnym „Monopolu”. Znajdziemy na nich takie hasła jak: Hard ForkLightning NetworkICOscam, SegWit i wiele, wiele innych. Z grafiki można również wyczytać koncept zastosowania stosów kart tematycznych. Są karty tradingowe, dotyczące wiedzy, bezpieczeństwa oraz miningu.

To na pewno dopiero początek obecności kryptowalut w branży rozrywkowej. Jesteśmy przekonani, ze z czasem będzie pojawiać się ich coraz więcej.

Tymczasem, giwery w dłoń! Macie do odstrzału masę naganiaczy. Pobraliście już Satoshi vs. Shills?

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze