Gra planszowa bitcoin | Ja bym zagrał, a Wy?

1 357

W dobie wszechobecnej interaktywnej rozrywki gry „bez prądu” nadal pozostają atrakcyjne. I całe szczęście, bo nic nie zastąpi wspólnego wieczoru ze znajomymi przy ulubionej „planszówce”. Poza tym, jeśli byłaby to gra w tematyce kryptowalut to już, mówiąc szczerze, pełnia szczęścia. Może jestem staroświecki, ale wychowałem się w czasach, kiedy gry video dopiero wchodziły na rynek i darzę stare dobre gry planszowe niebywałym sentymentem. Z tym większą przyjemnością rozegrałbym partię w grę o Bitcoinie. A Wy?

Hodler of Last Resort

Pedro to użytkownik Twittera, który 19.07. podzielił się pomysłem i konceptem gry planszowej, dzięki której zrozumienie Bitcoina przez rodzinę i przyjaciół ma stać się przysłowiową „bułką z masłem”. Poprzez interakcję z grą użytkownicy mają dobrze bawić się przy temacie kryptowalut. Gra nosi tytuł „Hodler of last resort”.

https://twitter.com/pedromvpg/status/1152012994768826368

Pedro zapewnia, że:

Gra ma na celu stworzenie zabawnego sposobu na zaprezentowanie kilku nowatorskich koncepcji, które proponuje Bitcoin, umożliwiając zrozumienie pewnych technikaliów poprzez mechanikę gry.

Poproszę o egzemplarz:)

Nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest edukacja w temacie kryptowalut. Niejednokrotnie słyszeliśmy, że inwestorzy najpierw kupują, a dopiero potem edukują się w temacie tego, co kupili. Dlatego też uważam, że pomysł na grę planszową o kryptowalutach jest strzałem w dziesiątkę.

Hodler of Last Resort może na pierwszy rzut oka nie wydawać się edukacyjny, ale na pewno taki jest. Spojrzenie na grafikę opublikowaną przez Pedro potwierdza, że twórca umieścił w grze szereg pojęć i terminów technicznych, o których wszyscy inwestorzy Bitcoin powinni wiedzieć.

Na planszy na planie kwadratu znajdują się dookoła pola, podobnie jak w popularnym „Monopolu”. Znajdziemy na nich takie hasła jak: Hard Fork, Lightning Network, ICO scam, SegWit i wiele, wiele innych. Z grafiki można również wyczytać koncept zastosowania stosów kart tematycznych. Są karty tradingowe, dotyczące wiedzy, bezpieczeństwa oraz miningu.

Projekt planszy przedstawia się następująco:

Autor udostępnił również szczegóły mechaniki projektu, która wyjaśnia szczegółowo zdarzenia w grze:

gra bitcoin
mechanika gry

Pedro, jak tylko wypuścisz swoją grę na rynek, koniecznie podeślij egzemplarz do recenzji!

Komentarze