Skarb Satoshiego | Rozwiąż zagadkę i wygraj BTC!

Skarb Satoshiego wystartował w kwietniu 2019 r. Gra polega na poszukiwaniu skarbów w Internecie. Użytkownicy muszą znaleźć kawałki kluczy prywatnych, aby uzyskać dostęp do portfela bitcoin o wartości miliona dolarów. 25 czerwca 2019 r. społeczność odkryła piętnastą wskazówkę ukrywającą w środku kolejne trzy klucze prywatne BTC i szansę na wygranie 70 000 $!

Co to jest Skarb Satoshiego

Już w kwietniu proponowaliśmy Wam lekturę na temat inicjatywy „Skarb Satoshiego”. Akcję opracowało Primitive Ventures. Prowadzi ją jeden z założycieli, Eric Meltzer. Gra daje daje zainteresowanym graczom szansę na wygranie łącznie miliona dolarów w BTC. Gra została nazwana Skarbem Satoshiego na cześć twórcy Bitcoinów, Satoshi Nakamoto.

Pierwsza wskazówka została ujawniona 16 kwietnia 2019 r. Przyciągnęła uwagę ponad 6000 uczestników, którzy entuzjastycznie próbowali swoich sił w zdobyciu nagrody.

Łatwo nie jest

Skarb Satoshiego jest rodzajem gry w „alternatywnej rzeczywistości”. Jej ostatecznym celem jest rozszyfrowanie kluczy, aby uzyskać dostęp do portfela, który zawiera milion dolarów w bitcoin. Poszukiwanie skarbów zaprojektowano tak, aby można było rozgrywać je w zespołach, gdzie współpraca jest często najlepszą strategią.

Klucz prywatny o wartości miliona dolarów został podzielony na 1000 fragmentów. Aby uzyskać dostęp do puli nagród, należy zebrać co najmniej 400 części. Co ciekawe. przewidziano również możliwość sprzedaży wszelkich zebranych wskazówek.

Wskazówki są zazwyczaj rozpowszechniane za pośrednictwem różnych platform internetowych i wymagają pewnego poziomu doświadczenia w kryptografii, aby je rozwiązać. Twórcy gry myśleli jednak, że udostępnią grę „niekomputerowym” użytkownikom , drukując i umieszczając wskazówki w rzeczywistych lokalizacjach.

Witajcie, Łowcy

Gra z inspirującym przekazem o treści „Witamy, Łowcy” rozpoczęła się 16 kwietnia 2019 r. 25 czerwca 2019 r. została wydana czternasta wskazówka. Ktokolwiek rozwiąże najnowszą zagadkę, otrzyma trzy klucze plus sumę 70 tysięcy dolarów w bitcoinie jako nagrodę.

snarky

Klucz zatytułowany jest „Klucz zerowej wiedzy” (The zero-Knowledge Key). Można go odblokować tylko poprzez odszyfrowanie obrazu , który wyświetla się w witrynie.

skarb satoshiego
źródło: tutaj

W podpowiedzi znajduje się sugestia, która mówi: „Don’t be so SNARKy”. Ta sugestia może odnosić się do kryptowaluty Zcash. Wykorzystuje ona bowiem technologię znaną jako Zk-Snarks, aby zapewnić prywatność transakcji w tej sieci.

Płomień Yoga

W tym samym czasie wydano kolejny klucz o nazwie „Yoga Flame”. Poprzez ten ruch twórcy gry chcą zadowolić również graczy nie zaznajomionych z kryptografią. Wskazówka wskazuje współrzędne geograficzne i dokładny czas, w którym należy znaleźć fragment klucza prywatnego. Spotkanie zaplanowano na godzinę 13:00 (GMT +5: 30) w dniu 27 czerwca 2019 r. Miało odbyć się w Ira’s Tea House w północno-indyjskim mieście Rishikesh.

Inicjatywa przyciągnęła tysiące graczy i posłużyła do wzbudzenia zainteresowania bitcoinem oraz przetestowania umiejętności programistów na całym świecie. Weźmiecie udział?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze