„Zima jeszcze nie nadeszła…” | Historia pewnego bitcoinowego zakładu

2 795

Bitcoin zamknął rok na Coinbase wyceną na poziomie 7165 USD. Tym samym jest to punkt wyjścia do rozliczeń niektórych prognoz czy cenowych zakładów, które podejmowali kryptowalutowi analitycy.

Milionowy zakład Johna McAfee jest chyba znany wszystkim i, szczerze mówiąc, trudno go jakkolwiek komentować. Wydaje się natomiast, że zakład między Vinny Linghamem i Ronnie Moasem niesie ze sobą o wiele więcej ciekawych podstaw do rozważań.

Po szybkiej wymianie złośliwych komentarzy, twitterowi analitycy wyciągnęli w końcu miecze i postawili 20 000 $ na swoje poglądy. Ronnie Moas napisał pod koniec 2018 roku takie słowa:

Mój punkt wiedzenia nie zmienił się. Jeśli $BTC nie zakończy przyszłego roku wyceną na poziomie 28 000$…przekażę 20 000$ na @Free_Ross… jeśli jednak zobaczymy taką cenę i wygram zakład… z pewnością również coś im wyślę. Mam nadzieję, że Vinny postąpi tak samo.

Vinny Lingham, który wyraźnie wygrał zakład zauważył, że „to tak nie działa”. Wygląda na to, że miał całkowitą rację. Co stanowiło podstawę dla projekcji Ronniego Moasa?

Myślę, że to będzie przełomowy moment. W tej chwili penetracja światowego rynku [w sferze krypto] wynosi 1%. Myślę, że aktualnie jesteśmy w tym samym, przełomowym momencie, w którym 20 lat temu znajdował się Internet. Mogę się mylić, ale to gra warta świeczki.

Do kryptowalutowej zimy jeszcze daleko?

W tym roku jeszcze nawet nie zaczęła się zima

zauważył Vinny Lingham przedstawiając fundamenty przeciwko twierdzeniu Moasa. Stwierdził, że choć wzrost wyceny BTC to rzecz niepodlegająca dyskusji, aktualnie w branży kryptowalut pracuje około 50-100 tysięcy osób. Te firmy, górnicy potrzebują funduszy, aby działać i przetrwać w branży. Środki te pochodzą, między innymi, ze sprzedaży kryptowalut.

Może się zatem wydawać, że spadki na rynku altcoinów i kapitulacja górników nie wzięły się znikąd. Zwiększenie wymiaru adopcji kryptowalut wymaga zdecydowanie więcej czasu, jak również nakładów inwestycyjnych.

Co więcej, rok rozpoczął się na bardzo niską, niedźwiedzią nutę. Oprócz wolnego rynku, duży wpływ na cenę BTC w 2019 roku miały rynkowe oszustwa, takie jak chociażby PlusToken.

Czy sądzicie, że kryptowalutowa zima skończyła się na dobre? Może jednak nawet się jeszcze nie zaczęła?

Jeżeli chcielibyście prześledzić bitcoinowe zakłady, o których było głośno w 2019 roku, zajrzyjcie do poniższych wpisów:

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze