Dr Doom w koszulce z napisem „Kocham Bitcoin”? | Mike Novogratz wygrał zakład!

Dyrektor generalny Galaxy Digital – Mike Novogratz ogłosił z radością na Twitterze, że wygrał swój zakład przeciwko bezwzględnemu krytykowi kryptowalut Nourielowi Roubini, znanemu również jako Dr Doom („Doktor Zagłada” :)). Powodem do świętowania zwycięstwa w zakładzie był fakt, że kurs Bitcoina znajdzie się w Święta powyżej 6000 USD.

https://twitter.com/novogratz/status/1209914279589228547

Koszulka z napisem „Kocham Bitcoin”

Mike Novogratz i Nouriel Roubini spotkali się na konferencji SALT 2019, która odbyła się w maju tego roku. Dyskutowali o przyszłości Bitcoina na różnych płaszczyznach, nie tylko tej cenowej. Niemniej jednak właśnie wtedy, gdy kurs BTC wynosił ok. 6000 USD, Novogratz postanowił rzucić wyzwanie Dr Doomowi.

Jeśli w czasie Świąt Bożego Narodzenia cena BTC przekroczy 6000 $, będziesz musiał nosić koszulkę z napisem„ Kocham Bitcoin ”. Jeśli natomiast cena nie spadnie poniżej tego poziomu – ja założę koszulkę z napisem: „Nouriel miał rację”.

Wszystko ładnie, pięknie – niestety zakład wydaje się posiadać dziś jedynie wymiar symboliczny. Nouriel Roubini nie przyjął bowiem oficjalnie zakładu. To oczywiście oznacza, że nie zobaczymy go w koszulce z napisem „Kocham Bitcoin”.

Tak naprawdę Dr Doom stwierdził, że nie obchodzi go przyszłość Bitcoina i to pomimo konkurów ze „złotym” Peterem Schiffem o palmę pierwszeństwa w kategorii największej ilości zniewag rzuconych pod adresem króla kryptowalut.

Roubini, który zaistniał w finansowym światku za sprawą trafnej predykcji kryzysu finansowego w 2008 roku, nazwał Bitcoina „matką wszystkich oszustw” i „największą bańką w historii”.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze