Czy McAfee zje własnego penisa? | Trudna droga BTC do 1 miliona $

Jeżeli prognoza Johna McAfee z 2017 roku miałaby się ziścić, to kurs bitcoina powinien dziś wynosić ok. 100 000 $.

Kurs BTC powinien teraz wynosić ponad 100 000 $, aby można było myśleć o zrealizowaniu prognozy ekscentrycznego eksperta od cyberbezpieczeństwa Johna McAfee. Według niego Bitcoin miał kosztować 1 milion dolarów do końca 2020 roku. Jeśli miałoby do tego nie dojść, McAfee zobowiązał się zjeść swojego penisa w telewizji.

Według strony internetowej śledzącej wydajność króla kryptowalut w porównaniu z prognozą McAfee, BTC jest obecnie na poziomie o 90% niższym w porównaniu z tym, na którym powinien być względem jego „przepowiedni”.

Obecnie BTC wyceniany jest na poziomie 10 220$. Zgodnie z przewidywaniami McAfee kurs powinien wynosić około 102 500 $:

Source: Bitcoin Price Prediction Tracker

McAfee opracował swoją predykcję w 2017 r., kiedy kryptowaluta była warta nieco ponad 2200 $. Bitcoin Price Prediction Tracker dodaje, że BTC musiałby stale rosnąć w tempie 0,484% dziennie, aby uzyskać milion dolarów. Początkowa prognoza przewidywała wartość bitcoina na poziomie 500 000 $ do końca 2020 r., ale McAfee zmienił jej założenia.

Pamiętna przepowiednia

Pierwsze pytanie wywiadu z 7 maja 2018 roku brzmiało: „Jak myślisz, dlaczego Bitcoin osiągnie 1 milion $ do 2020 roku?”

McAfee odpowiedział:

Istnieją różne drogi do tego, aby to się stało. Oczywistym sposobem jest zabranie liczby użytkowników Bitcoin … ponieważ Bitcoin rozszerza swoją bazę użytkowników, zarówno osoby posiadające monetę, jak i osoby, które przyjmują monetę do zapłaty … To rakieta … To nie zniknie. Nie może dojść do zera. Może rosnąć tylko wraz ze wzrostem bazy użytkowników. Tak więc zniknięcie jest niemożliwe … Słuchaj, to Puszka Pandory … Pudełko zostało otwarte …

Waluty cyfrowe zastąpią waluty fiat. Dlaczego? Mam w telefonie portfel, który jest całym bankiem … Pożyczanie pieniędzy, wysyłanie przelewów, nie muszę iść do banku. Wykonanie przelewu zajmuje mi 10 sekund … Czy myślisz, że dojdzie do zera, a my wrócimy do tego niesamowicie nudnego i dziwnego sposobu wykorzystywania pieniędzy w bankach?

Smacznego? Nie do końca

BTC osiągnął maksimum w wysokości prawie 20 000 $ przed końcem 2017 r., ale wkrótce potem zaczął spadać. W ciągu 2018 r. spadł do najniższego poziomu 3200 $. McAfee podtrzymywał swoją prognozę na 1 milion $ i to pomimo bessy na rynku. W grudniu 2018 roku zmienił jednak podejście odnośnie konsumpcji swojego penisa:

mcafee penis
źródło: tutaj

Co myślicie o całej sprawie? Zapraszamy do dyskusji.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze