Wtyczka płatności Dogecoin do WordPressa pozwala wyeliminować pośredników

W oficjalnym repozytorium wtyczek do popularnego CMS WordPress pojawiła się Easy Dogecoin Gateway. Dzięki temu miliony stron internetowych mogą teraz łatwo wprowadzić płatności z wykorzystaniem popularnego meme coina.

Należy jednak mieć na uwadze to, że nie jest to oficjalne rozwiązanie wypuszczone przez Fundację Dogecoin. Autorem wtyczki jest deweloper @inevitable360, którego na Twitterze obserwuje prawie 7 000 osób.

Czy Dogecoin odmieni płatności internetowe?

Co do tego, że Dogecoin (DOGE) może w przyszłości odmienić płatności, zdania są podzielone. Wiele osób uważa, że DOGE na zawsze pozostanie meme coinem, ale nie brakuje również zwolenników tej kryptowaluty. Do najpopularniejszych osób, które wierzą w Dogecoin, z pewnością należy zaliczyć miliarderów Musk i Cuban: DOGE pełni rolę środka płatniczego lepiej niż jakakolwiek inna kryptowaluta.

Najbogatszy człowiek świata uważa, że chociaż DOGE powstał w ramach żartu, to lepiej sprawdza się w transakcjach niż Bitcoin, o czym informowaliśmy w artykule: Zdaniem Elona Muska Dogecoin jest lepszy niż Bitcoin.

Wtyczka do WordPressa Easy Dogecoin Gateway

Największą zaletą nowej wtyczki jest to, że właściciele stron zbudowanych na WordPressie (liczba takich witryn przekroczyła już 455 000 000 i wciąż rośnie) mogą błyskawicznie wdrożyć płatności z wykorzystaniem DOGE bez korzystania z usług pośredników. Pozwala to uniknąć dodatkowych opłat, a jednocześnie daje pełną kontrolę nad środkami.

Wtyczka korzysta z interfejsu API Google do generowania kodów QR, natomiast aktualny kurs DOGE zaciągany jest przez API CoinGecko.

Dogecoin ciągle zaskakuje

Pod koniec ubiegłego roku Dogecoin Foundation opublikowała pierwszą w historii, oficjalną mapę drogową projektu, co zaskoczyło wiele osób. W końcu przez kilka lat jedna z najpopularniejszych kryptowalut nie miała nawet dokumentu typu whitepaper.

W lutym tego roku Fundacja Dogecoin poinformowała, że Vitalik Buterin uczestniczy w pracach nad Dogecoinem, a w połowie kwietnia ogłoszono, że Fundacja Dogecoin chce wykorzystać satelity Starlink. Dzięki temu osoby korzystające z DOGE mogłyby dokonywać transakcji nawet tam, gdzie występują problemy z dostępem do internetu.

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx