Dogecoin Foundation opublikowała pierwszą w historii, oficjalną mapę drogową projektu

8 929

Kiedy twórcy uruchamiali Dogecoina, nie opublikowano żadnego whitepapera ani mapy drogowej. Teraz, 8 lat później, ulega to diametralnej zmianie, prawdopodobnie na fali przejścia przez DOGE długiej drogi od meme coina do jednej z największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Mapa drogowa, która została opublikowana przez Fundację Dogecoin na jej oficjalnej stronie internetowej, przedstawia plan na przyszłość, a także kierunek, w którym projekt chce zmierzać.

„Dogecoin Standard”

Opublikowana niedawno mapa rozwoju Dogecoin przenosi meme coina na terytorium „poważnych” monet. Przedstawia kilka głównych projektów, w które zasób cyfrowy będzie zaangażowany, zwracając szczególną uwagę na przyszły rok, który ma być dla deweloperów Dogecoin Core szczególnie pracowity. Projekty, które przedstawiono w dokumencie, mają pomóc popchnąć Doge w kierunku większej i szybszej adopcji. Przykład jednego z takich ruchów wiąże się z GigaWallet – portfelem, który w kilku prostych krokach umożliwi włączanie płatności DOGE na dowolnych platformach.

mapa drogowa dogecoin
źródło: link

Metamorfozę ma przejść również sama oficjalna witryna Dogecoin. Ma to dać stronie zupełnie nowy wygląd i włączyć możliwość szybkiego dostępu do nowych informacji dotyczących projektu, dzięki którym członkowie społeczności będą mogli poznać poszczególne opcje wsparcia blockchaina Dogecoin z poziomu dewelopera, górnika, hodlera bądż – po prostu – fana.

Sekcja „Dogepedia” na stronie będzie FAQ – zestawem odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – które zostały zebrane z różnych platform mediów społecznościowych:

„Mamy nadzieję, że czyniąc z każdego pytania i odpowiedzi stronę z bezpośrednim linkiem, uzbrajamy Doge Army w narzędzia niszczenia FUD […].”

Libdogecoin

Jeśli mielibyśmy wskazać jeden obszar, w którym Dogecoin Foundation planuje zmienić najwięcej, byłoby to z pewnością umożliwienie deweloperom bezproblemowej pracy z projektem. Właśnie w tym celu powstaje LibDogecoin.

Jest to zasadniczo kompletna implementacja protokołów Dogecoin, biblioteka C, a także seria powiązań z tym popularnym językiem, które mają umożliwić programistom tworzenie rozwiązań zgodnych z Dogecoin. Libdogecoin udostępnia podstawową funkcjonalność Doge jako prostą bibliotekę C w celu promowania innowacji w społeczności. Ma to pomóc programistom budować nowe produkty na Dogecoin „bez konieczności martwienia się o głębsze szczegóły funkcji kryptograficznych”.

Inne, nieopisane póki co szerzej projekty, które zostały wymienione w planie działania to Dogecoin Keyring (API/SDK) i RadioDoge. Pojawiła się również propozycja Community Staking, a także partnerstwo: Point of Sale (warstwa 2).

Przeczytaj również:

Komentarze