Zdaniem Elona Muska Dogecoin jest lepszy niż Bitcoin

Człowiek Roku 2021 udowodnił dzisiaj, że jego tweety nadal mają duży wpływ na rynek kryptowalut.

Ku niezadowoleniu bitcoinowych maksymalistów miliarder po raz kolejny postawił na Dogecoina.

Kurs DOGE rośnie dzięki Muskowi

Opisywany wczoraj Człowiek Roku 2021 tygodnika Time: Elon Musk wciąż potrafi namieszać na rynku. Pomimo utrzymujących się spadków wielu kryptowalut Dogecoin (DOGE) odnotował już ponad 20% wzrost w ciągu 24 godzin.

Tesla zacznie akceptować płatności z wykorzystaniem DOGE

Nie dość, że CEO Tesli poinformował dzisiaj na swoim koncie @elonmusk o tym, że za niektóre towary z oferty jego firmy będzie można zapłacić meme coinem Doge:

„Tesla will make some merch buyable with Doge & see how it goes”

to dodatkowo w wywiadzie udzielonym magazynowi „Time” podkreślił wyższość DOGE nad BTC.

Według Elona Muska najpopularniejsza kryptowaluta nie nadaje się na substytut waluty transakcyjnej. Przyznał, że nawet jeżeli Dogecoin powstał w ramach żartu, to jest lepiej przystosowany do robienia transakcji. Łączny przepływ transakcji z wykorzystaniem DOGE ma większy potencjał niż z użyciem Bitcoina.

„Bitcoin is not a good substitute for transactional currency. Even though it was created as a silly joke, Dogecoin is better suited for transactions. The total transaction flow that you do with Dogecoin, like transactions per day, is much higher potential than Bitcoin”.

Inflacyjny Dogecoin? To zaleta

Musk nie przejmuje się nawet tym, że w przeciwieństwie do BTC Dogecoin jest kryptowalutą inflacyjną. Uważa, że dzięki temu ludzie mają większą motywację do wydawania DOGE i nie gromadzą ich jako magazynu wartości:

„encourages people to spend, rather than sort of hoard as a store of value”.

Na początku września opisywaliśmy Cashback za płatności z wykorzystaniem Dogecoin w sklepie Dallas Mavericks. Jej właściciel Mark Cuban wielokrotnie podkreślał, że chociaż sklep obsługuje również płatności w BTC i ETH, to klienci najczęściej wybierają DOGE.

Czy zgadzasz się z opinią tegorocznego Człowieka Roku na temat tego przewagi DOGE nad BTC?

Komentarze