Człowiek Roku 2021 tygodnika Time: Elon Musk

4 378

Miliarder Elon Musk został uznany przez magazyn „Time” za Człowieka Roku 2021.

Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest już od 1927 roku. Mogą go otrzymać osoby, grupy lub idee, które miały największy wpływ (zarówno pozytywny, jak i negatywny) na wydarzenia na świecie.

Edison + Barnum + Carnegie + Manhattan = Musk

Opisując Muska „Time” nawiązał między innymi do komiksowego bohatera Doktora Manhattana:

Jest to człowiek, który chce ocalić naszą planetę i dać nam nową do zamieszkania: klaun, geniusz, osoba wywołująca skrajne emocje, wizjoner, przemysłowiec, showman, cham; szalona hybryda Thomasa Edisona, P. T. Barnuma, Andrew Carnegie’a i Doktora Manhattana, ponurego człowieka-boga z niebieską skórą, który wymyśla samochody elektryczne i przenosi się na Marsa.

„This is the man who aspires to save our planet and get us a new one to inhabit: clown, genius, edgelord, visionary, industrialist, showman, cad; a madcap hybrid of Thomas Edison, P.T. Barnum, Andrew Carnegie and Watchmen’s Doctor Manhattan, the brooding, blue-skinned man-god who invents electric cars and moves to Mars”.

Tym samym Musk dołączył do grona takich osób jak Franklin D. Roosevelt, Winston Churchill, Barack Obama oraz… Ty (w 2006 roku nagroda trafiła do społeczności internetowej).

Człowiek Roku 2021 interesuje się kryptowalutami

W artykule opisującym Człowieka Roku 2021 nie mogło oczywiście zabraknąć kryptowalut. „Time” wspomniał między innymi o tym, że według Muska kryptowaluty są interesujące. Podkreślono też, że może on bez końca opowiadać o koncepcji pieniądza jako systemu informacyjnego do alokacji zasobów.

„He finds cryptocurrency interesting and can talk endlessly about the conception of money as “an information system for resource allocation”.

Zwrócono jednak uwagę, że miliarder wątpi w to, aby kryptowaluty mogły zastąpić waluty fiat.

„But he doubts that crypto will replace fiat currency (…)”.

Co sądzisz o takim wyborze? Jeżeli uważasz, że ktoś inny powinien otrzymać tytuł Człowieka Roku 2021, podziel się swoimi typami w komentarzu.

Komentarze