Musk i Cuban: DOGE pełni rolę środka płatniczego lepiej niż jakakolwiek inna kryptowaluta

5 334

CEO Tesli, Elon Musk, po raz kolejny podkreślił, że dogecoin pełni rolę środka płatniczego lepiej niż jakakolwiek inna kryptowaluta.

W niedawnym tweecie, Musk poparł miliardera Marka Cubana, który powiedział CNBC, że memowa kryptowaluta jest „najsilniejszym” środkiem wymiany ze względu na swoją społeczność:

„Społeczność Doge jest najsilniejsza, jeśli chodzi o używanie go jako środka wymiany.”

Kwestia adopcji DOGE

Drużyna koszykówki Dallas Mavericks, którą Cuban kupił za 285 milionów dolarów w 2000 roku, zaczęła (w marcu tego roku) akceptować płatności w DOGE za bilety i towary dla kibiców.

W ruchu, który ma zachęcić fanów do przyjęcia memowej monety do płatności, Cuban ogłosił na początku tego tygodnia, że ​​ci, którzy płacą w kryptowalucie sieci Dogecoin, będą mogli cieszyć się specjalnymi cenami podczas letniej wyprzedaży Mavs.

Podczas gdy wielu załamuje ręce nad nieskończoną podaż Dogecoina, gwiazda „Shark Tank” postrzega jego deterministyczną inflacyjność jako kluczową zaletę. Właśnie ta cecha miałaby – zdaniem Cubana – umożliwić DOGE stanie się realną metodą płatności.

Jednocześnie Cuban postrzega Bitcoin, którego podaż ograniczona jest do 21 milionów monet jako czyste, cyfrowe złoto.

Swój udział w promowaniu adopcji DOGE ma również, rzecz jasna, Elon Musk.

1 kwietnia 2021 tweetował o zamiarze zabrania DOGE na Księżyc. Ładunek SpaceX sfinansowany za poprzez DOGE miałby dotrzeć na orbitę księżycową w 2022 roku. „Ta misja zademonstruje zastosowanie kryptowaluty poza orbitą Ziemi i stworzy podstawy dla handlu międzyplanetarnego” – powiedział Tom Ochinero ze SpaceX.

Ważący 40 kilogramów ładunek na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9 został zaprojektowany w celu „uzyskania […] danych z czujników i kamer ze zintegrowanymi systemami komunikacyjnymi i obliczeniowymi na pokładzie”.

„Po oficjalnym sfinansowaniu ładunku za pomocą DOGE, Geometric Energy Corporation i SpaceX umocniły DOGE jako jednostkę rozliczeniową dla księżycowego biznesu w sektorze kosmicznym” – powiedział Samuel Reid, dyrektor generalny Geometric Energy.

Na początku maja Musk przeprowadził również ankietę na Twitterze, w której pytał swoich obserwatorów, czy Tesla powinna zaakceptować kryptowalutę jako środek płatności za swoje samochody:

Może Cię zainteresować:

źródło grafiki tytułowej: link

Komentarze