Warren Buffett wciąż nie rozumie Bitcoina

Zarówno zakup udziałów w internetowym banku Nubank, dzięki której Buffett zainwestował pośrednio w najstarszą kryptowalutę, jak i darmowe BTC otrzymane od założyciela projektu Tron nie wpłynęły na zmianę podejścia legendarnego inwestora. Warren Buffett wciąż nie rozumie BTC, co potwierdził podczas corocznego spotkania akcjonariuszy holdingu Berkshire Hathaway.

Jak przystało na osobę, która w przeszłości porównywała BTC do trutki na szczury, tym razem miliarder również dał jasno do zrozumienia, że kryptowaluty nie są dla niego atrakcyjne. Jednocześnie jest chyba jedyną osobą na świecie, która nie chciałaby kupić wszystkich BTC za 25 dolarów.

Buffett i Bitcoin na przestrzeni lat

Już cztery lata temu Warren Buffett opisał Bitcoina jako „trutka na szczury”. Ostra wypowiedź o kryptowalutach. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło, a postępująca adopcja krypto doprowadziła do tego, że Wall Street coraz częściej zerka w stronę cyfrowych aktywów (zobacz również: Goldman Sachs wprowadza pożyczkę zabezpieczoną Bitcoinem!).

W 2020 r. Justin Sun, jako najhojniejszy darczyńca fundacji Glide, mógł zjeść lunch wspólnie z legendarnym inwestorem (więcej informacji znajdziesz w artykule: Warren Buffett i jego pierwszy bitcoin | „Mój wnuk zapewne wolałby odziedziczyć majątek w $”). Podczas spotkania założyciel Tron przekazał Buffettowi BTC oraz TRX.

W czerwcu ubiegłego roku Warren Buffett zainwestował pośrednio w bitcoina. Holding Berkshire Hathaway przeznaczył wówczas pieniądze na udziały w internetowym banku Nubank, który słynie z otwartego podejścia do kryptowalut.

Buffett w 2022: BTC nie ma żadnej wartości

Podczas spotkania akcjonariuszy Berkshire Hathaway Warren Buffett tłumaczył, dlaczego według niego najważniejsza kryptowaluta nie ma żadnej wartości. Co ciekawe wydaje mu się, że rolnictwo oraz nieruchomości przynoszą bardziej wymierne zyski.

Dodał również, że gdyby ktoś posiadał wszystkie Bitcoiny na świecie i zaoferował je za 25 dolarów, to nie skorzystałby z oferty, bo nie wiedziałaby co z nimi zrobić.

W ten czy inny sposób musiałbym je odsprzedać, a to do niczego nie prowadzi. Mieszkania natomiast generują czynsz, gospodarstwa rolne produkują żywność.

„Now if you told me you own all of the bitcoin in the world and you offered it to me for $25 I wouldn’t take it because what would I do with it? I’d have to sell it back to you one way or another. It isn’t going to do anything. The apartments are going to produce rent and the farms are going to produce food”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze