Warren Buffett i jego pierwszy bitcoin | „Mój wnuk zapewne wolałby odziedziczyć majątek w $”

4 723
Po wielu miesiącach przeciwności Justin Sun w końcu dopiął swego… Spotkał się i zjadł lunch z jednym z najbogatszych ludzi na Ziemi i do tego podarował mu… no właśnie. Ciekawe, czy zgadniecie…

Szóstego lutego Justin Sun opublikował na Twitterze relację z długo wyczekiwanego spotkania z prezesem Berkshire Hathaway, Warrenem Buffettem.

Justin Sun, założyciel projektu Tron i jedna z barwniejszych postaci sceny kryptowalutowej dostąpiła zaszczytu spotkania z Buffetem wskutek wsparcia fundacji Glide. Buffett od przeszło 20 lat, raz w roku je lunch z najbardziej hojnymi darczyńcami, którzy wydali już na obiadki z “wyrocznią z Omaha” w sumie kilkadziesiąt milionów dolarów. Sun jednak przebił wszystkich. W ubiegłym roku przekazał wsparcie w wysokości 4,56 miliona dolarów.

Integrację odwlekano z różnych powodów już od czerwca 2019. Wielu nie dowierzało, że do spotkania w ogóle dojdzie, a tu niespodzianka…

Buffett posiadł swoje pierwsze bitcoiny

Zaczęło się od prezentów. Justin przyniósł “Panu Buffettowi” dwa Samsungi Galaxy Fold, które natywnie wspierają i pozwalają przechowywać niektóre kryptowaluty. W tym bitcoina, czy cyfrową walutę Sun’a (TRX), którymi nie omieszkał zasilić nowego portfela inwestora.

Co ciekawe, od momentu, kiedy to Warren Buffett otrzymał swoją pierwszą sztukę cyfrowego złota, jego kurs wzrósł o 16% – podkreśla Sun.

Twarz TRX’a dalej relacjonuje: Buffett wierzy w wielki potencjał blockchaina i sam ma nawet wiele firm w portfolio, które eksplorują ten segment technologiczny, jak np. JPMorgan.

Buffet powiedział, że przez bitcoinem stoi jeszcze sporo wyzwań, zanim uchwyci on pełną wartość blockchaina. Justin powiedział mu, że bitcoin to przyszłość, na co on uśmiechnął się i rzekł: “Jestem przekonany, że mój wnuk wolałby odziedziczyć majątek w dolarach.”

W spotkaniu wziął również udział twórca cyfrowego srebra – Litecoina, sam Charlie Lee. Ponadto byli z nimi również Yoni Assia – założyciel eToro, Helen Hai – prezes Binance Charity oraz kryptowalutowy przedsiębiorca Chris Lee.

Komentarze