Goldman Sachs wprowadza pożyczkę zabezpieczoną Bitcoinem!

Goldman Sachs wprowadza pożyczkę, która wykorzystuje najważniejszą kryptowalutę jako zabezpieczenie. Ujawniono również, że w ubiegłym miesiącu bank inwestycyjny przeprowadził pierwszą transakcję krypto typu OTC.

Wiadomość udostępniona przez agencję Bloomberg potwierdza, że najwięksi giganci tradycyjnej bankowości mają poważne plany wobec BTC.

Czy pożyczki zabezpieczone kryptowalutami to przyszłość finansów?

Zaledwie kilka godzin temu informowaliśmy o młodym inżynierze, który wykorzystując swoje kryptowaluty jako zastaw, zaciągnął pożyczkę, aby pomóc mamie w spłaceniu nieruchomości (szczegóły znajdziesz w artykule: pożyczka pod zastaw BTC na spłatę domu).

Do tej pory pieniądze pod zastaw kryptowalut można było uzyskać, korzystając z aplikacji CeFi i DeFi. Wejście Goldman Sachs na ten rynek jest o tyle istotne, że amerykański gigant i zarazem jeden z największych banków inwestycyjnych na całym świecie zarządza obecnie aktywami o wartości sięgającej 2,5 biliona dolarów.

Oferta z pewnością przyciągnie osoby, które miały zbyt małą wiedzę, aby korzystać z takich rozwiązań w ramach DeFi, a jednocześnie nie chciały powierzać swoich kryptowalut firmom niebędącymi bankami, które działają w branży CeFi.

Wall Street zerka w stronę kryptowalut

Według raportu przygotowanego przez agencję Bloomberg jeden z klientów banku Goldman Sachs zaciągnął pożyczkę gotówkową, a jako zabezpieczenie wskazał BTC. Chociaż informacje o planach rozszerzenia oferty o pożyczki zabezpieczone Bitcoinem pojawiły się już pod koniec ubiegłego roku, to dopiero teraz nowa oferta została udostępniona klientom.

Wprowadzenie takich pożyczek wydaje się naturalnym krokiem w dalszej adopcji BTC, szczególnie że najstarsza kryptowaluta ma już 13 lat (zobacz również: Bitcoin kończy 13 lat | Wszystkiego najlepszego!), coraz trudniej jest spotkać osobę, która nie słyszałaby o BTC, a w ciągu niecałego roku już dwa kraje uznały kryptowalutę za oficjalny środek płatniczy.

Pożyczka pod zastaw CryptoPunks

Przy okazji warto przypomnieć historię kolekcjonera, który zrezygnował ze sprzedaży swoich NFT w domu aukcyjnym Sotheby’s, a zamiast tego skorzystał z oferty MetaStreet. Więcej informacji na temat ośmiomilionowej pożyczki znajdziesz w artykule: NFT CryptoPunks zabezpieczeniem kilkumilionowej pożyczki.

Może Cię zainteresować:

Komentarze