NFT CryptoPunks zabezpieczeniem kilkumilionowej pożyczki

Kolekcjoner NFT postanowił wykorzystać swoje CryptoPunks jako zabezpieczenie pożyczki na ponad 8 milionów dolarów.

Jest to kolejny dowód na to, że niewymienialne tokeny to coś więcej niż tylko obrazki.

104 NFT zabezpieczeniem pożyczki na 8,3 miliona dolarów

Początkowo inwestor chciał sprzedać swoją wyjątkową kolekcję na aukcji w domu Sotheby’s. Prognozowano, że kwota uzyskana ze sprzedaży 104 NFT z kultowej serii CryptoPunks wyniesie od 20 do 30 milionów dolarów. Przed rozpoczęciem aukcji właściciel kolekcji wycofał się jednak ze sprzedaży.

Zamiast rozstawać się ze swoimi NFT, postanowił je wykorzystać jako zabezpieczenie pożyczki. Dzięki temu mógł pożyczyć aż 8,3 miliona dolarów i tym samym ustanowić nowy rekord.

Spełniają się prognozy Tima Lane’a

Wspomniana pożyczka pokazuje, że 5 niezwykłych prognoz Web 3 na 2022 r. może się spełnić szybciej, niż początkowo zakładano. Tim Lane z VC Follow The Seed przewidywał między innymi, że ktoś będzie mógł kupić prawdziwy dom dzięki pożyczce zabezpieczonej JPEG.

Anonimowy właściciel kolekcji 0x650d (@0x650d) podziękował na Twitterze ekipie MetaStreet za odblokowanie 8,32 mln płynności na CryptoPunks przy jednoczesnym zapewnieniu właścicielowi zachowania ekspozycji na kolekcję.

„Thanks to the chads @metastreetxyz for unlocking 8.32m in liquidity on my CryptoPunks while allowing me to retain upside exposure to my collection 🔥🔥”

Kolekcjonerzy coraz częściej pożyczają pieniądze pod zastaw NFT

Pożyczanie pieniędzy pod zastaw NFT cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dla osób, które mają w swojej kolekcji takie NFT jak CryptoPunks oraz Bored Ape Yacht Club jest to sposób na uzyskanie dodatkowych środków do inwestowania bez potrzeby pozbywania się niewymienialnych tokenów, których wartość może jeszcze wzrosnąć (zobacz również: To może być nowy rekord! | 9 NFT z kolekcji Cryptopunk zostanie wystawionych na aukcji w Christie’s).

Czy warto zaciągać pożyczkę pod zastaw NFT?

Co sądzisz o wykorzystaniu drogich NFT w celu zwiększenia zdolności kredytowej? Czy gdybyś był właścicielem jednego z takich niewymienialnych tokenów, to skorzystałbyś z tej opcji?

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx