To może być nowy rekord! | 9 NFT z kolekcji Cryptopunk zostanie wystawionych na aukcji w Christie’s

3 323

Jeden z największych domów aukcyjnych – Christie’s, sprzeda w przyszłym miesiącu kolekcję dziewięciu CryptoPunks – powszechnie uważanych za pierwsze projekty tokenów niewymienialnych (NFT) wydane na łańcuchu blokowym Ethereum.

Zgodnie z treścią tego ogłoszenia, dom aukcyjny wystawi na aukcję próbkę popularnego projektu NFT podczas wieczornej wyprzedaży 21st Century, która odbędzie się 13 maja w Nowym Jorku. Co ważne, twórcy CryptoPunk, Matt Hall i John Watkinson, sprzedają dziewięć CryptoPunków z własnych kolekcji.

„Podsumowując, zestaw przedstawia zarówno najrzadsze z możliwych CryptoPunków, jak i podkreśla różnorodność atrybutów, które są sygnaturą projektu” – powiedzieli Hall i Watkinson w oświadczeniu opublikowanym przez dom aukcyjny.

Podobnie jak w przypadku jednej z ostatnich, rekordowych aukcji NFT Beeple’a, Christie’s będzie akceptować oferty i płatności w formie ETH, rodzimej kryptowaluty Ethereum.

„CryptoPunk to alfą i omegą ruchu CyptoArt” – powiedział specjalista ds. Sztuki Christie Noah Davis w oświadczeniu. „To historyczna sprzedaż”.

Wydanaw czerwcu 2017 roku przez firmę Larva Labs, kolekcja CryptoPunk zawiera kolekcję obrazów 24×24 w formie setów 8-bitowych pikseli. W sumie jest 10000 unikalnych postaci do kolekcjonowania. Dowód własności każdej postaci jest zapisywany w formie kontraktu w łańcychu bloków sieci Ethereum. Każda z unikalnych postaci ma inne, unikalne cechy i akcesoria, a niektóre z tych NFT są uważane za rzadsze niż inne.

Przeczytaj:

Komentarze