Ponad 300 milionów $ obrotu dziennie na bitcoin futures | Kto tak „szaleje”?

Delta Summit. Malta. Dyrektor zarządzający Binance, Erick Zhang ujawnia, że miesięczny wolumen obrotu kontraktami futures na Binance wynosi aktualnie ponad 300 milionów dolarów.

Dlaczego to tak istotna kwestia? Otóż dlatego, że wg Zhanga kwota stanowi aktualnie jedną trzecią wolumenu obrotu na rynku spot, który Binance notuje w skali dnia w wysokości około 1 miliarda USD. Co jeszcze bardziej znaczące – platforma Binance Futures została uruchomiona dopiero w zeszłym miesiącu.

Zhang zauważył, że w przestrzeni kryptowalut istnieje ogromny rynek dla inwestorów instytucjonalnych:

Dlatego też wprowadziliśmy nasz produkt futures, którego wolumen jest całkiem spory. To już jedna trzecia naszego wolumenu rynku spot – 300 milionów USD!

Binance – „punkt kompleksowej obsługi” dla kryptowalut

Jeśli chodzi o rolę i przyszłość Binance w przestrzeni kryptowalut Zhang zauważył, że pomaga użytkownikom uzyskać dostęp do różnych usług i zaczyna stać się „punktem kompleksowej obsługi” dla kryptowalut.

Przykłady oferowanych usług obejmują staking, który pozwala użytkownikom zarabiać krypto na Binance bez konieczności próbowania przez staking różnych kryptowalut. Giełda pozwala również użytkownikom zarabiać własnych środkach poprzez lending.

Zhang, wyjaśnił, że chociaż niektórzy pracownicy firmy otrzymują tylko swoje premie w BNB, inni wybierają opcję wypłaty całego wynagrodzenia w natywnym tokenie firmy.

Zdecentralizowana giełda Binance

Binance BNB, jak pamiętacie, był początkowo tokenem ERC-20 na blockchainie Ethereum. Później został uruchomiony na Binance Chain, własnym blockchainie giełdy. Korzystając z blockchain, Binance uruchomił Binance DEX, zdecentralizowaną giełdę kryptowalut.

Użytkownicy mogą wymieniać BNB na różne tokeny uruchomione w łańcuchu binance. Aby umożliwić użytkownikom handel kryptowalutami takimi jak bitcoin i eter, Binance uruchomił kilka tokenów BEP32 z szyfrowaniem zgodnych z jego łańcuchem bloków.

Niedawnym dodatkiem do DEX był token XRP o nazwie XRP-BF2. Jeśli chodzi o DEX, Zhang zauważył, że przejście ze scentralizowanej platformy na zdecentralizowaną wiąże się ze znacznymi kosztami.

Według jego słów istnieje określony typ użytkownika, który obecnie korzysta ze zdecentralizowanych giełd. Jest to taki użytkownik, który chce zachować kontrolę nad swoimi prywatnymi kluczami podczas tradingu. Zhang stwierdził, że Binance wierzy, że zdecentralizowane giełdy są przyszłością.

Binance okiem Maćka Kmity

W zeszłą sobotę nasz redakcyjny kolega – Maciej Kmita przygotował dla Was arcyciekawy wpis, w którym przyjrzał się z bliska ostatnim zmianom, jakie zaszły w obozie Binance. jeśli jeszcze nie mieliście okazji zajrzeć do tego tekstu, koniecznie nadróbcie zaległości:

Komentarze