Crypto Brawl: Binance nie zwalnia tempa! Jakie nowości zaprezentował nam CZ w ostatnim czasie?

Binance to jedna z topowych giełd kryptowalut pod względem obrotu i bezsprzecznie top 3 pod względem popularności na świecie, Jak już wielokrotnie Wam wspominałem, Binance nie zwalnia tempa i wprowadza nowe rozwiązania, wchodzi w nowe partnerstwa i dalej rozszerza swoje wpływy nie tylko na rynku kryptowalut. Co więc wydarzyło się w ostatnim miesiącu w Binance? Nowości, nowinki i zmiany? Sprawdźmy co przyszykował CZ!

Podbój Ameryki Południowej

Binance niedawno weszło we współpracę z firmą Airtm. Jest to start-up z Ameryki Południowej, który skupia się na niwelowaniu barier i ułatwianiu codziennego życia ludziom odciętym od systemu finansowego. Połączyli się oni z blockchainem Binance, oferują BNB jaką jedną z opcji tradingowych a także transferów pieniężnych. Airtm zaznacza, że Binance jest nie tylko jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie ale także nie ogranicza swojej działalności jedynie do wymiany tokenów na swojej platformie. Start-up oferuje możliwość zakupu Binance Coin na swojej platformie a następnie wysłanie ich do innego użytkownika aplikacji i automatyczne przekonwertowanie na lokalną walutę, którą można płacić w sklepach. Takie rozwiązanie jest definitywnie dużo tańsze niż tradycyjne sposoby przesyłania pieniędzy np. poprzez Western Union.

Aktualizacje Binance Chain

Po udanej aktualizacji testnetu, najnowsza wersja Binance Chain zostanie wdrożona w sieci mainnet. Binance Chain ewoluuje bardzo szybko z kilkoma nowymi funkcjami aktywowanymi w aktualizacji „Archimedes”, aby wyrazić uznanie dla pracy greckiego uczonego Archimedesa w różnych dziedzinach nauki. W aktualizacji „Archimedes” wprowadzono rozwiązania pozwalające na jeszcze szybszą wymianę tokenów pomiędzy użytkownikami.

Kolejne giełdy i pary

W ubiegłym miesiącu dodano jeszcze pięć giełd, które obsługują tokeny w Binance Chain: coinuper, bithumb, BitMart, Coineal, bitopro. Tymczasem Binance Research opublikował raport na temat obecnych standardów tokenów. Binance Chain ma drugą co do wielkości liczbę cennych tokenów po Ethereum, z ponad 50+ pozytywnie cenionymi tokenami. Para handlowa BNB / THKDB została zatwierdzona przez podmioty nadzoru i otwarta do handlu w sierpniu, dając użytkownikom możliwość przeniesienia THKDB do Binance DEX i rozpoczęcia handlu. Oprócz tego na Binance Chain wydawany jest nowa stablecoin indonezyjski oparty na rupii: IDRTB.

Nowe zasady palenia tokenów

Miesiąc temu na stronie Binance mogliśmy przeczytać taki oto komunikat:

Koledzy Binancowcy,

Opierając się na opiniach społeczności, Binance uwzględni wszystkie przyszłe firmy i produkty (w tym Binance Futures) w zakresie każdego kwartalnego palenia BNB. Te przyszłe firmy i produkty spalą BNB z krążącej podaży BNB.

Dziękujemy za wsparcie!

Zespół Binance

Warto także wspomnieć, że podczas ósmego już palenia tokenów, które odbyło się latem Binance zmieniło także zasady i zdecydowało się palić tokeny zgromadzone na prywatnym portfelu giełdy. Oznacza to, że firma niszczy 80 milionów BNB, które przyznała sobie podczas ICO BNB. 40% wszystkich BNB trafiło do giełdy. Innymi słowy giełda pozbędzie się około 2.5 miliarda USD, które ma na swoim prywatnym portfelu w postaci BNB. Pozostałe 9 milionów BNB, które musi zostać spalone (w obiegu mieliśmy 189 milionów co po odjęciu 80 milionów, zostawiało nam 9 milionów) będzie pochodzić bezpośrednio z giełdy i zostanie skupione z rynku.

Jak widać Binance nie zwalnia tempa! Kolejne miesiące to kolejne zmiany! Czym jeszcze zaskoczy nas CZ w tym roku? Dajcie znać!

Maciej Kmita  

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze