Zdecentralizowana giełda kryptowalut Binance DEX rusza z publicznym testnetem

Giełda kryptowalut Binance, światowy lider w środowisku platform kryptowalutowych, uruchomił publiczną wersję testową zdecentralizowanej giełdy Binance DEX. Wczoraj, tj. w środę 20 lutego, giełda poinformowała o wydaniu publicznego testnetu dla łańcucha blokowego „Binance Chain”, co oznacza, że ​​jesteśmy w stanie przetestować Binance DEX (który zasilany jest przez Binance Chain). Projekt był oczekiwany przez zacne grono entuzjastów kryptowalut, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i fundament kryptowalut – decentralizację.

W obecnej wersji platformy, użytkownicy mogą tworzyć portfele kryptowalutowe, zapewnione przez Binance. Zdecentralizowana platforma DEX zawiera także specjalny eksplorator bloków (Binance Chain Explorer). Mimo że platforma DEX dopiero raczkuje, analizując eksplorator bloków można zauważyć, iż jest on już bardzo popularnym narzędziem i obsługuje ogromną ilość transakcji. Dzięki koncepcji DEX, użytkownicy mogą handlować za pośrednictwem swoich portfeli kryptograficznych, zamiast przenosić kryptowaluty prosto na giełdę.

Dlatego Binance zdecydował się na stworzenie specjalnego łańcucha blokowego (Binance Chain), na tyle bezpieczny i wystarczająco szybki, aby umożliwić stworzenie intuicyjnego, łatwego w użyciu DEX-a, który mógłby obsłużyć taką samą taką samą liczbę transakcji, jaka jest obecnie na podstawowej platformie Binance. Według prezesa Binance, Changpeng Zhao, liczba ta wynosi około kilku tysięcy transakcji na sekundę.

„Dzięki Binance DEX zapewniamy równowagę między bezpieczeństwem, swobodą i łatwością użytkowania, w którym ponosisz większą odpowiedzialność i posiadasz większą kontrolę nad własnymi zasobami”. – powiedział CEO Binance, Changpeng Zhao

Binance giełda kryptowalut
źródło: https://testnet.binance.org/

Binance DEX – przyszłość Binance?

Binance jest największą giełda kryptowalut na świecie pod względem dziennego wolumenu obrotu, a uruchomienie DEX stanowi ekscytujący moment dla wielu inwestorów. Jeśli Binance dopnie wszystko na ostatni guzik, platforma może zostać pierwszą zdecentralizowana giełdą, która oficjalnie wejdzie do mainstreamu. Dzięki rozwiązaniom jakie prezentuje Binance, społeczność kryptowalut może zyskać o wiele bardziej przyjazne środowisko dla inwestycji oraz samej społeczności. Jeśli platforma DEX będzie ciągle rozwijana i przede wszystkim stanie się bardziej stabilna, spodziewa się, że coraz więcej użytkowników Binance rozpocznie handel na DEX-ie, aby w pełni wykorzystać tę nową i prężnie rozwijającą się technologię.

Aby rozpocząć swoją przygodę z Binance DEX, należy założyć swój własny adres Binance Chain na stronie https://testnet.binance.org/. Należy jednak pamiętać, że pomimo wydania najnowszej wersji DEX-a, platforma znajduje się wciąż w fazie testowej, a zatem mogą wystąpić pewne problemy z dostępem czy opóźnieniami strony.

Co sądzicie o zdecentralizowanej platformie od Binance? Zamierzacie z niej korzystać? Zapraszamy do dyskusji!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze