Binance Lending | Dlaczego nowa usługa giełdy może być bardzo niebezpieczna?

Binance robi wiele, by przyciągnąć do siebie nowych klientów i powiększyć liczbę depozytów. W poniedziałek ogłosili wprowadzenie nowej usługi Binance Lending a dziś, 28 sierpnia, ma ona swoja oficjalną premierę. Są tacy, którzy oprócz szansy na zarobek, widzą w niej ogromne niebezpieczeństwo.

https://twitter.com/binance/status/1166560019795644419

15% odsetek w skali roku za pożyczkę Binance Coin

Nowa usługa Binance Lending jest dostępna dla wszystkich klientów już od dzisiaj. Klienci posiadający Ethereum Classic (ETC), BNB i Tether (USDT) będą mogli udostępniać środki ze swoich depozytów i zarabiać na odsetkach. Roczna stopa procentowa dla pierwszego produktu pożyczkowego BNB, dla którego odsetki naliczane są w okresie 14 dni, została ustalona na 15%. Każdy rachunek ma maksymalny limit ustawiony początkowo na 500 BNB, 1000 ETC i 1 milion USDT.

Binance wyznaczyła całkowity pułap 5 milionów USDT, 20 000 ETC i 200 000 BNB. Jeśli giełdzie uda się uzyskać pełne subskrypcje początkowo planowanych produktów, zapłacą odsetki w wysokości 19 178 USDT, 53 ETC i 1150 BNB, co stanowi równowartość około 50 000 USD.

Użytkownicy będą musieli zdecydować o liczbie tokenów, które będą skłonni pożyczyć podczas subskrypcji. Mogą otrzymać środki plus odsetki po zakończeniu ustalonego początkowo okresu pożyczki.

binance lending jak to działa
źródło: tutaj

Użytkownicy mogą subskrybować dowolny produkt z gwarantowanymi odsetkami

Changpeng Zhao stwierdził, że Binance Lending jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Dodał, że subskrybenci będą mogli subskrybować dowolny produkt i zarabiać na oprocentowaniu. Każdy produkt ma gwarantowane stopy procentowe, więc saldo kryptowaluty subskrybenta będzie zawsze rosło bez względu na ruch na rynku.

Giełda wskazała, że nowa oferta będzie stale rozwijana w celu dodania większej liczby tokenów i monet w zależności od popytu i wartości. Firma zaktualizowała swoją stronę FAQ o informacje dotyczące pożyczek, włączając w to Umowę o usługi pożyczek Binance.

Jaki jest cel uruchomienia Binance Lending?

O Binance Lending CZ informował już podczas niedawnego wydarzenia w Londynie. To posunięcie Binance jest jednym ze sposobów dywersyfikacji działalności w celu utrzymania i przyciągnięcia użytkowników kilka dni po wprowadzeniu obrotu depozytami zabezpieczającymi (margin trading).

Dlaczego Binance Lending może być „złym pomysłem”?

Społeczność zareagowała już na próbę zdominowania branży przez CZ. W jej opinii zdobywanie jak największej ilości klientów poprzez oferowanie stałych stóp procentowych nie jest tak powszechne w branży finansowej. Co więcej, może powodować problemy w przyszłości szczególnie, gdy jedną z proponowanych opcji płatności odsetek jest Tether (USDT).

Larry Cermak wspomniał o tym problemie na Twitterze. Stwierdził, że oferowanie gwarantowanych stóp zwrotu nigdy nie jest dobrym pomysłem. Nastąpiły dalsze porównania propozycji giełdy ze oszustwem związanym z pożyczkami Bitconnect.

https://twitter.com/isamalia1/status/1165969664721215488

Jak zapatrujecie się na Binance Lending? Czy Waszym zdaniem jest to usługa, z której warto skorzystać? Zapraszam do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze