Margin trading na Binance? | Już wszystko wiadomo :)

Giełda kryptowalut Binance potwierdziła, że pracuje nad wdrożeniem do platformy funkcji Margin Trading, mówiąc po polsku – depozytu zabezpieczającego.Binance Margin Trading

Jedna z największych i najbardziej cenionych giełd kryptowalut wprowadza funkcję Margin Trading. Potwierdza to piątkowy wpis na Twitterze z wyraźnie przedstawioną zakładką “Margin”, zaraz obok funkcji standardowej wymiany (“Exchange”). Ciemny czy jasny tryb?

https://twitter.com/binance/status/1131820773356650496Binance Margin Trading to informacja również potwierdzona przez TechCrunch, jakoby trwały testy Beta nowej funkcjonalności na wybranej grupie użytkowników. Rzecznik Binance nie zdradził żadnych szczegółów, lecz potwierdził pojawienie się depozytu zabezpieczającego “wkrótce”.

Nie macie pojęcia, czym jest Margin Trading? Odpowiedź znajdziecie w naszym słowniku, specjalnie stworzonym w celu uzupełnienia niezbędnej wiedzy podczas czytania naszych materiałów. Jednakże eksperci z TradingForaLiving.pl mówią tak:

[…] konto margin jest połączeniem debetu na rachunku bankowym i kredytu inwestycyjnego, który w prosty sposób pozwala zastosować efekt dźwigni finansowej.Depozyt zabezpieczający

Jak wiemy, Binance nie jest jedyną giełdą, która wdraża tę opcję na łamy swojej platformy, wręcz przeciwnie – Kraken, Coinbase GDAX, OKCoin, Huobi i Poloniex już oferują dostęp do tej usługi.

Określenie Margin Trading w wersji polskiej jest może niezbyt fortunne, lecz na pewno pasuje i nieco nawiązuje do ostatnich wydarzeń. Pamiętacie zapewne zamach, jaki miał miejsce 7 maja, poprzez który wykradziono BTC o wartości 160 milionów złotych. CEO giełdy Changpeng Zhao (CZ) zapewnia nas, że wszelkie skradzione depozyty wrócą na konta użytkowników. Stanie się to za sprawą SAFU, funduszu stworzonego z myślą właśnie o takich wypadkach. Kontrowersje wobec funduszu SAFU jednak biorą górę.

Warto wspomnieć o innych poczynaniach giełdy Binance w ciągu ostatnich miesięcy. Największą z nich to, bez wątpienia wprowadzenie giełdy fiat dla wybranych regionów czy też udostępnienie opcji zakupu kryptowalut przy pomocy kart płatniczych.

Ilu jest wśród Was traderów? Jak często korzystacie z funkcji Margin Trading?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze