Mainnet Binance Chain pojawi się w najbliższych dniach

2 092
Binance po wielu miesiącach wreszcie przygotował swój autorski łańcuch bloków, mainnet Binance Chain pojawi się już w najbliższych dniach. Co należy zrobić z tokenami Binance Coin (BNB)?Mainnet Binance Chain

Zgodnie z najnowszymi informacjami, Binance uruchomi blockchain, który będzie podstawą dla tokenu, zaraz pełnoprawnej kryptowaluty Binance Coin (BNB) 23 kwietnia. Wszystko jednak zależy od procesu, który może spowodować drobne zmiany w terminie, jak to przy mainnetach bywa. Zespół zaleca obserwować nadchodzące zmiany.

W nadchodzących dniach natywna już moneta Binance Coin (BNB) zostanie utworzona wraz z blokiem genesis. Maksymalna ilość walut będzie wynosić 200 milionów, z czego 11 654 398 zostanie spalonych, tak samo, jak przy tokenie ERC20. Idąc dalej za tokenem ERC20 BNB, 48 000 000 BNB zostanie zamrożona, zablokowana.

Pierwsza partia nowych BNB pojawi się w postaci 5 000 000 i trafi na adresy właścicieli kont przynależnych do giełdy Binance.com. w celu konwersji. Następnie spali się 5 milionów starych tokenów i tak cały proces będzie powtarzany aż wszystkie BNB “nie przejdą” na Binance Chain.

Portfel, handel i co robić?

Pojawi się nowy łańcuch, więc i musi pojawić się portfel dla Binance Coina. W okolicach 23 kwietnia zostanie opublikowany Web Wallet oraz Binance Chain Explorer.

Co do samej giełdy, żadne pary tradingowe nie będą dostępne z nowym coinem, dopóki nie pojawi się pierwsza partia BNB.

Użytkownicy nie muszą się obawiać o wymianę tokenów ze starego łańcucha. Binance zrobi to automatycznie dla wszystkich tokenów zdeponowanych na giełdzie. Jeśli jednak ktoś z jakiegoś powodu chce wypłacić BNB ERC20, może to zrobić do 23 kwietnia. Później Binance nie będzie wspierał wypłat tych tokenów.

Binance będzie wspierać wpłaty tokenów ERC20 BNB w “przewidywalnej przyszłości”, jednak zachęca do wpłat i wypłat nowych tokenów BNB (BEP2) w ciągu 90 dni.

Co myślicie o przejściu głównej sieci BNB na Binance Chain? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Komentarze