Kurs bitcoina | „Król” puka do 10 000$ – czy rynek otworzy mu drzwi jeszcze w tym tygodniu?

3 983

Kurs bitcoina wzrósł do najwyższego poziomu, który rynek widział od ponad trzech miesięcy. Do 10 000$ już naprawdę niedaleka droga. Czy BTC zaliczy pięciocyfrowy wymiar wyceny jeszcze w tym tygodniu?

Bitcoin notuje kolejne wzrosty

Ostatni ruch wzrostowy BTC, który rozpoczął się kilka godzin temu, doprowadził do wzrostu ceny bitcoina do poziomu, którego nie widzieliśmy od początku listopada.

Według danych TradingView, 5-procentowy wzrost podniósł wycenę BTC z około 8950$ do 9400$:

btc usd tradingview 29-01-2020
wykres BTC USD od TradingView

Do długo wyczekiwanego poziomu 10 000$ zostało tak naprawdę niecałe 600 dolarów. Czy biorąc pod uwagę wysoką zmienność ruchów ceny wydaje się możliwe, aby BTC zaatakował 10 000$ jeszcze w tym tygodniu?

Jak do tej pory bitcoin zyskał w styczniu około 30%, co czyni pierwszy miesiąc bieżącego roku jednym z najlepszych w całej historii kryptowaluty.

Pomimo wzrostów, wielu analityków doszukuje się jednak niedźwiedzich nastrojów wokół bitcoina. Analityk i trader Josh Rager zauważył, że trend spadkowy został wyraźnie przerwany, a zamknięcie powyżej 9557$ w tygodniowym okresie czasu potwierdzi kolejny wyższy szczyt.

Niedźwiedzi sentyment wydaje się wynikać z ilości otwartych kontraktów na BitMEX, których wartość zbliża się do 1 miliarda dolarów. W poprzednich przypadkach na tym poziomie zawsze dochodziło do cofnięcia ceny.

Jak zaobserwował ostatnio Jacob Canfield – trader publikujący dla Forbes i CNBC:

„Za każdym razem, gdy osiągnęliśmy 1 miliard dolarów, byliśmy świadkami dość dużej wyprzedaży”.

Retoryka „bezpiecznej przystani” przybiera na sile

Niezależnie od tego, czy cena cofnie się czy też nie, rynek bitcoina przedstawia w bieżącym roku naprawdę ciekawie. Narracja dotycząca BTC jako „bezpiecznej przystani” wzmocniła się, co wyraźnie widać w komentarzach po wielu wydarzeniach, które miały miejsce w styczniu.

Tom Lee z Fundstrat porównuje zyski z bitcoinów i złota, jednakże Peter Schiff, póki co, milczy na ten temat.

„Bitcoin jest najlepiej działającą klasą aktywów YTD + 26%… popyt na „ bezpieczną przystań ” zwiększa kurs bitcoina i zapewne #Bitcoin jest postrzegany jako lepsza „bezpieczna przystań” niż złoto.”

FOMO prawdopodobnie będzie kontynuowane, zwłaszcza jeśli BTC osiągnie 10 000 $ w ciągu najbliższego tygodnia. Pamiętajmy, że już w maju czeka nas halving Bitcoina. To wydarzenie może dodatkowo wpłynąć na zwiększenie tempa wzrostów „króla kryptowalut”.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze