Peter Schiff stracił wszystkie swoje bitcoiny | „Wiedziałem, że posiadanie BTC to zły pomysł…”

19 078

Dyrektor generalny Euro Pacific Capital, Inc., znany entuzjasta złota i krytyk Bitcoina – Peter Schiff twierdzi, że stracił dostęp do wszystkich swoich bitcoinów. Rozpoczęła się dyskusja nad działaniem portfeli, bezpieczeństwem i przekonaniem i tak już „sceptycznych sceptyków”, co może się wydarzyć i jak zabezpieczać swoje środki.

We wczorajszym tweecie Schiff napisał, że jego portfel został zablokowany. Podobno przyczyną blokady nie było to, że zapomniał hasła.

„Właśnie straciłem wszystkie bitcoiny, które kiedykolwiek miałem. Mój portfel został w jakiś sposób uszkodzony i moje hasło jest już nieważne. Więc teraz mój bitcoin jest nie tylko bezwartościowy; nie ma też wartości rynkowej. Wiedziałem, że posiadanie bitcoina to zły pomysł, po prostu nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak zły!

źródło: tutaj

Schiff przechowywał swoje kryptowaluty w portfelu na telefonie. Powiedział, że używał tego samego telefonu, z którego zawsze korzystał.

Ponieważ wszystkie bitcoiny w moim portfelu zostały mi podarowane, utrata dostępu do nich nie jest dla mnie wielką tragedią. Łatwo przyszło, łatwo poszło – to powiedzenie jest szczególnie prawdziwe w przypadku bitcoina. Mój plan zakładał HODL i pójście na dno razem ze statkiem. Różnica polega na tym, że mój statek zatonął przed Bitcoinem.

źródło: tutaj

Nieszczęście Petera Schiffa

Nieszczęście ekonomisty wywołało do odpowiedzi wiele znanych osobistości i firm zajmujących się kryptowalutami, którzy zasugerowali Schiffowi, że w rzeczywistości nie wszystko jest stracone.

Erik Voorhees, CEO platformy wymiany kryptowalut ShapeShift, przypomniał, że w 2018 roku pomógł Schiffowi założyć bitcoinowy portfel.

Oto, co się stało: po debacie w 2018 roku poszliśmy na obiad. Peter nigdy wcześniej nie używał bitcoinów (!) Pomogłem mu założyć portfel na telefonie (Edge czy BRD?), Powiedziałem mu, aby zabezpieczył go, jeśli kiedykolwiek będzie miał na nim znaczącą wartość, dałem mu 50 USD. Zapomniał o pw i nigdy nie zapisał recovery phase.

Wysłał mi e-mail o tym dzień temu. Nie zamierzałam go zawstydzać, ale potem on sam to opublikował. Gdybym dał mu uncję złota, a on upuściłby ją na chodnik, czy podobnie potępiłby ten szlachetny metal jako głupi system monetarny?

Niemniej jednak, w tym całym zamieszaniu Schiff mówi, że stracone bitcoiny to wynik błędu systemu, a nie pilota, który ma go w ręku.

Tyle fałszywych wiadomości o tym, jak zapomniałem hasła do portfela. Czy pomperzy Bitcoina nie mogą być w niczym szczerzy? Wyraziłem się jasno o tym, że nie zapomniałem hasła. Mój portfel nie rozpoznaje już mojego poprawnego hasła. A co słychać u ponad 3 000 osób, które lubią tweet, że straciłem Bitcoin?

Chociaż istnieją developerzy, którzy wprowadzają rozwiązania do walki z zapomnianymi hasłami, takie jak Vault 21, Peter Schiff i tak twierdzi, że problem jest dziedziczony w systemie ochrony haseł Bitcoin.

Zapytany o to, czy jego portfel nie rozpoznaje hasła, Schiff odpowiedział:

Możesz się śmiać, ale taka jest prawda.

i dodał:

Nie ma szans, że zapomniałem hasła. Użyłem bardzo prostego hasła numerycznego, którego używałem wiele razy w przeszłości.

Analityk blockchain i partner w Adaptive Capital – Willy Woo mówi tak:

Portfele są pełne błędów i ulegają zepsuciu podczas aktualizacji. Pamiętam, że musiałem odtworzyć portfel z seeda na moim starym BreadWallet, kiedy zaktualizowano je do BRD (nie korzystałem z niego przez rok). IMO, nadal jesteśmy w najnowocześniejszych czasach, jeżeli chodzi o technologię.

Kryptowalutowa przygoda Petera Schiffa zainspirowała Ciebie do poszukiwań w zakresie bezpieczeństwa przechowywania środków cyfrowych? Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze