Halving a cena BTC | Jason Williams studzi emocje – czy słusznie?

Zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie bloku w sieci Bitcoin nastąpi, jak wiecie, w maju przyszłego roku. Im bliżej wydarzenia, na które czekamy, tym więcej interesujących opinii na temat wpływu, jaki halving będzie miał na cenę bitcoina. Jednym z najnowszych stanowisk, jakie w tej sprawie zajął Jason Williams z Morgan Creek Digital jest domniemanie, że halving nie będzie dla ceny bitcoina żadnym znaczącym wydarzeniem. Halving a cena BTC. Jak to w końcu jest? Jak to będzie?

We wczorajszym tweecie Jason Williams, współzałożyciel Morgan Creek Digital, stwierdził, że w przeciwieństwie do wielu innych, optymistycznych opinii, ​​rynek nie zmieni się w wyniku przyszłorocznego halvingu:

https://twitter.com/JWilliamsFstmed/status/1201220035752157184

Jason Williams: Przyszłoroczny halving bitcoina to wydarzenie bez znaczenia dla ceny kryptowaluty

Wielu komentatorów spodziewa się, że zmniejszenie nagrody za wydobycie bloku w sieci Bitcoin stanie się katalizatorem dla ceny BTC. Jak pamiętacie, halving wiąże się ze spadkiem rozmiaru nagrody za blok z 12,5 BTC do 6,25 BTC. Jak już informowaliśmy Was na naszych łamach, halving wywołuje różne odczucia. Większość spodziewa się, że cena BTC po halvingu „wystrzeli” w górę do niebotycznych poziomów.

Analitycy, rzecz jasna, spodziewają się w tym zakresie różnej perspektywy czasowej. Mówi się, że cena może zareagować jeszcze przed wydarzeniem lub do kilku miesięcy po nim.

Jednocześnie, jak zauważył niedawno Willy Woo, obecna pozycja bitcoina wyraźnie kontrastuje z optymistycznym nastawieniem charakterystycznym dla dwóch poprzednich halvingów bitcoina. Tak czy inaczej Woo stwierdził, ze tym razem halving będzie miał charakter „unikalny”.

Wyjątkowy halving bitcoina | Halving a cena BTC

Jihan Wu z Bitmain podziela z kolei brak emocji ze strony Williamsa. Ciekawa rzecz. Mnogość czynników, które mogą mieć wpływ na ostateczny efekt halvingu, doprowadziła nawet do nieporozumień w obrębie tej samej grupy uczestników rynku.

Anthony Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital sugerował przecież wcześniej, że przy wycenie 7200 USD za bitcoina nie można było, 7 miesięcy przed wydarzeniem mówić o jakimkolwiek pierwiastku halvingu w cenie bitcoina.

https://twitter.com/APompliano/status/1193572742118944770

Tymczasem według modelu opartego o dane historyczne, długoterminowy wpływ halvingu na cenę BTC jest „praktycznie zapewniony”. Do 2022 r. narzędzie Stock-to-Flow przewiduje, że BTC / USD powinien wzrosnąć do ponad 100 000 USD.

Hodlerzy trzymają bitcoina bardzo mocno!

Halving a cena BTC? Nie zapominajmy o tym, co dzieje się w obozie hodlerów.

Ostatnie dane pokazują, że 11,58 mln z około 18,08 mln wydobytych bitcoinów – czyli 64% podaży – pozostaje nienaruszone od 2018 r.

Od 2018 roku kurs BTC wzrósł z grudniowego 3100 USD do 13 800 USD zaledwie sześć miesięcy później! Następnie rynek skierował się na południe, goląc cenę o 52% od zanotowanych maksimów.

Te dane pokazują wyraźnie, że ilość „uśpionych” BTC jako odsetek całkowitej podaży gwałtownie wzrosła w ostatnich latach. Tendencja ta pozostała niezmienna zarówno w czasie wzrostów, jak i spadków. Sygnalizuje nastawienie inwestorów do HODL, a nie upłynniania BTC niezależnie od rentowności.

Jak to w końcu będzie z halvingiem, dowiem się zapewne już niedługo. Tymczasem powiedzcie, co Wy myślicie na ten temat. Zachęcamy do dyskusji.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx